Versenyképesség és társadalmi megújulás

Társadalmi kihívások és innovációs kompetenciák a debreceni egyetemisták körében


Hol tartanak a debreceni egyetemisták a változásmenedzselésben, a megújulás képessége terén? A Debreceni Egyetem hallgatói körében végzett 1.000 fős online kérdőíves kutatás azt méri föl, hogy a jövő értelmisége hogyan reagál azokra a társadalmi kihívásokra, amelyek a technológiai környezet és a gazdasági rendszerek gyors átalakulásából adódnak. Fejleszteni kell a rendszerszemléletű gondolkodást, a kezdeményezőképességet, a problémamegoldó készséget, a kreativitást, a felelősségvállalást, a vállalkozói habitust, a kapcsolatteremtő képességet. Vissza kell szorítani a kockázatkerülő magatartást és a végrehajtói habitust. Az innovációs készség fejlesztésére stratégiát dolgoz ki az egyetem. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

Letölthető dokumentumok

Események

Egész napos program során ismerhetik meg az érdeklődők Lengyelországot, a lengyel történelemmel, kultúrát, népszokásokat és gasztronómiát. A rendezvény emellett bemutatja a tanulmányi lehetőségeket és ösztöndíjprogramokat is. Az eseményt közösen tartja a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szlavisztikai Intézet, a budapesti Lengyel Intézet, valamint a Lengyel Idegenforgalmi Szervezet.

Néprajzi szabadegyetem keretében mutatja be Csiszár Imre: Agrártermelés és agrártársadalom Hajdúnánáson című kötetét a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néprajztudományi és Muzeológiai Intézete.

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar fúvós tanszékének tanárai adnak koncertet április 3-án, csütörtökön 19 órától a Liszt teremben Időpont: 2025. április 3, csütörtök 19:00Helyszín: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Liszt terem (Nagyerdei krt. 82.)További részletek: https:/music.unideb.hu/esemenynaptar/de-zenemuveszeti-kar-fafuvos-tanszek-tanarainak-hangversenye