Változások a szülészeti és nőgyógyászati fekvőbeteg-ellátásban

A COVID-19 járvány kapcsán észlelhető esetszám növekedés következtében, a betegek biztonságos és folyamatos ellátása érdekében a Debreceni Egyetem egészségügyi szolgáltatói között újabb szakterület vonatkozásában kerül sor feladatmegosztásra.

2020. november 6-tól a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályáról a fekvőbeteg-ellátás áthelyezésre került.
A szülészeti és nőgyógyászati fekvőbetegek ellátása, valamint az ügyeleti időszakban történő sürgős járóbeteg-ellátásra a DE Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján kerül sor.
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban működő járóbeteg-ellátások helyszíne változatlan.
A DE Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján az apás szülések lehetőségét az elmúlt időszakban folyamatosan biztosították, amit a későbbiekben is fent kívánnak tartani, azzal a megkötéssel, hogy a kísérő csak a szülés ideje alatt tartózkodhat a szülő nő mellett.

Az intézmény kéri a betegek és hozzátartozóik megértését és türelmét!

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.