Változások az ellátásban a koronavírus-járvány megfékezése kapcsán a DEKK Asszisztált Reprodukciós Centrumában

A DE KK Asszisztált Reprodukciós Centruma 2020. március 16-án beszüntette a meddőség kivizsgálására és kezelésére váró párok fogadását, a koronavírus járvány terjedésének lassítása érdekében.

A folyamatban lévő stimulált ciklusokból származó embriók fagyasztásra és tárolásra kerültek. Ez az eljárási rend megfelel a jelenleg érvényes és ajánlott nemzetközi (ESHRE) és hazai egyetemeken és állami intézetekben is követettnek, tekintettel arra, hogy a COVID-19 fertőzés egyre emelkedő esetszámai miatt nem ajánlott tervezett, orvosi segítséggel létrejött terhesség vállalása.

Az intézet minden munkanapon telefonos ügyeletet tart 8:00 – 13:00 óra között. Az asszisztensek a megszokott szakmai színvonalon állnak minden páciens rendelkezésére. Szükség esetén, a folyamatban lévő gyógyszereléshez orvosi konzultáció is elérhető.

Az újonnan, első konzultációra jelentkezni kívánó párokat regisztrálják, amennyiben lehetséges a konzultációs megbeszélések előjegyzése, mindenkit a megadott elérhetőségén értesíteni fognak, de kérik, hogy kísérjék figyelemmel a híradásokat és a Debreceni Egyetem honlapján közölt új információkat.

Terhesgondozás a helyileg illetékes Szülészeti és Nőgyógyászati intézményekben érhető el, a várandósgondozási törvény erről rendelkezik. Ennek értelmében az első ultrahangvizsgálat a vérzés kimaradását, illetve pozitív terhességi tesztet követő 10-12 nap után hivatott a szabályos méhen belüli „várandósság megállapítására”. Panaszok esetén is a helyileg illetékes nőgyógyászati ambulancia felkeresése javasolt.

A DE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika egyetemi honlapján erről részletes, további tájékoztatás is elérhető.

A koronavírus járvány várhatóan több hónapra is elhúzódhat, ezért már most lépéseket tesznek annak érdekében, hogy „on-line” internetes felületen kapcsolatot teremtsenek az újonnan jelentkezni kívánó páciensekkel, ezzel jelentősen lerövidítve azt az időt, ami az első találkozás és a tényleges kezelési folyamat megkezdése között telik el. Erről a későbbiekben a honlapon tájékozódhatnak a betegek.

Események

Idén ismét megrendezi a DEAC Családi Napot az egyetemi sportklub. A DEAC-Ka-Landban az érdeklődők megismerkedhetnek több mint 20 szakosztállyal, tájékozódhatnak a sportolási, valamint a szakosztályokhoz való csatlakozási lehetőségekről és DEAC-os nyereményekkel gazdagodhatnak.

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Művészeti Központja és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium beszélgetést szervez abból az alkalomból, hogy városunk díszpolgára, a 80 éves Csikos Sándor a Nemzet Színésze lett. A beszélgetést Lakó Zsigmond, a Művészeti Központ igazgatója vezeti.