Új INTERREG EUROPE projekt a Debreceni Egyetemen

A természetvédelmi prioritások megfeleltetése a regionális fejlesztési politika célkitűzéseivel, különös tekintettel az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) támogatások elérhetőségének kérdésére nagy kihívást jelent a hatékony, erős biodiverzitás megőrzési stratégiák európai és regionális szintű kialakításában. A megőrzéssel kapcsolatos prioritások kidolgozása a következetes, releváns és megfelelően strukturált biodiverzitási információk adekvát mozgósítását kívánja meg a hatékony és megfelelő döntéshozatal megalapozásához.

A projekt leírása:
A két fázisban, 2016 és 2021 között, az INTERREG EUROPE Területi Együttműködési Program társfinanszírozásában megvalósuló BID-REX projekt (From Biodiversity Data to Decisions: enhancing natural value through improved regional development policies - Biodiverzitási adatoktól a döntéshozatalig: természeti értékeink megőrzésének erősítése a regionális fejlesztési politika javításával) célja, a természeti értékek megőrzésének erősítése a továbbfejlesztett regionális fejlesztési politikák segítségével, konkrétan a releváns biodiverzitási adatok és a biodiverzitás megőrzéséhez kapcsolódó döntéshozatali folyamatok közti kapcsolat kialakítása/megerősítése által. A projektben résztvevő partnerek a biodiverzitási információk használatának elősegítését, megkönnyítését tűzték ki célul, egyidejűleg növelve az európai természeti örökség megőrzésére fordított Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásainak hatását azáltal, hogy a döntéshozatali folyamatokat megfelelő információkkal látják el.
A projekt első fázisában végzett tevékenységek eredménye egy minden partnerrégió által kidolgozott akcióterv, melynek megvalósítása, nyomon követése történik a projekt második fázisában. Az akciótervek kimunkálása a regionális szakértői csoportok, illetve az abban közreműködő irányító hatóságok segítségével, aktív részvételével történik.

Letölthető dokumentumok

Események

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.

DELAB talk-show két felvonásban: Akkor és Most, Futball Mindörökké, Fókuszban a labdarúgó Európa-bajnokság - a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadássorozat ünnepi programja folytatódik.