Több korábbi játékosunkkal érkezik a Nyírbátor

Balázsi Attila úgy véli, ha a játékosok egymásért is küzdeni fognak, akkor a Debreceni Egyetem alakulata bezsebelheti a három egységet.

Érdekesnek ígérkező meccs vár az NB I 10. fordulójában a DEAC férfi futsalcsapatára, amely a Nyírbátort fogadja pénteken 18.30-tól. A jelenleg hetedik helyen álló nyírbátori gárda keretében bőven akadnak olyan játékosok, akik egykoron klubunkat erősítették, elég csak Dobi Attilára, Bazsányi Péterre, Sánta Attilára, Nagy Bencére, Szentes-Bíró Tamásra és Berecz Rafaelre gondolni.

Hallottam, hogy az ellenfélnél vannak korábbi DEAC-játékosok. Biztos vagyok benne, hogy fűti majd őket a bizonyítási vágy, ám mi is motiváltak vagyunk – kezdte a beszélgetést Balázsi Attila. – Kemény mérkőzésre számítok, ennek ellenére győzni szeretnénk. Ha egymásért küzdünk, emellett stabilan védekezünk, illetve a helyzeteinkkel jól sáfárkodunk, akkor lesz esélyünk a három pont begyűjtésére. A keretünkből többen is kisebb sérüléssel bajlódnak, ettől függetlenül szerintem mindenkire számíthat a vezetőedző. Jó hangulatban zajlottak a héten az edzéseink, bár az eddigi eredmények miatt némi feszültség is érezhető – árulta el a 26 éves futsalos.

Balázsi Attila már négy gólnál jár az NB I-ben

Tihanyi Csaba legénysége az előző körben az Aramis otthonában nagyot harcolt, de a pontszerzés így sem jött össze. A 3-2-es vereség után alakulatunk a kilencedik pozícióban tanyázik.

Nagyon bosszús voltam, hogy a döntetlen sem jött össze. A találkozó egyik fontos tanulsága az, hogy nem fér bele, ha néhány percig nem tökéletes a koncentrációnk – hangsúlyozta Balázsi.

Balázsi Attila nyáron igazolt csapatunkhoz. A Székelyudvarhelyről érkező játékos egyre fontosabb szerepet tölt be a DEAC-ban ezt jelzi, hogy a bajnokságban már négyszer volt eredményes.

Sosem vagyok teljesen elégedett, mindig jobb akarok lenni. Nyilván örülök a négy gólomnak, de maradt bennem hiányérzet, hiszen a helyzeteim számát figyelembe véve többször is betalálhattam volna. Jó döntést hoztam, amikor elfogadtam a DEAC ajánlatát, mivel itt van esélyem a fejlődésre. Tetszik a város is, a csapattársaimnak hála pedig könnyen ment a beilleszkedés. Természetesen a szeretteim hiányoznak, de igyekszem velük naponta beszélgetni. Anyukám és a testvérem már meglátogatott, bízom benne, hogy hamarosan egy meccsünkre is eljönnek – zárta mondandóját Balázsi Attila.

NB I 10. forduló
DEAC-B-Kerép Nyírbátori SC
2024. 10. 18. (péntek) 18.30, DESOK

Fotók: Szolnoki László

The post Több korábbi játékosunkkal érkezik a Nyírbátor appeared first on DEAC.