Tíz volt közte

A vármegyei bajnokságban vitézkedő DASE U19-es csapata nagyarányú győzelemmel zárta a szombati párharcot.

A listavezető Hajdúsámson elleni vereséget követően könnyebb feladat várt Sáfár Péter legénységére, ugyanis a 9. fordulóban a 14. helyen álló Létavértes otthonába látogattak és térhettek vissza a győztes útra.

Alaposan bekezdtünk, még csak a 7. percnél jártunk, mikor már 0-2 állt az eredményjelzőn, Őz Péter és Nagy Levente vette be a kaput. Hamar módosult a gólok száma, negyedórához érve Fazekas Noel is megzörgette a hálót. Nagy volt a különbség a két csapat között, szinte egy térfélen zajlott a játék, védekezésre kényszerítettük ellenfelünket. Közeledve az első félórához, ismét dupláztunk, Kristóf Zsombor, majd Balogh Levente juttatta a labdát a vonalon túlra. A 33. percben a Léta kapusának ismét maga mögé kellett nyúlnia, ekkor megint Balogh volt eredményes. Két minutum elteltével Kristóf is második találatát jegyezhette, így hétgólos előnnyel mehettünk szünetre.

A térfélcserét követően Balogh már mesterhármasnál tartott, 0-8-ra módosítva az eredményt. A pontok már biztosan zsebünkben voltak, de nem vettünk vissza a tempóból, továbbra is nagy elánnal rohamoztuk a kaput. A nyomást a 65. minutumig bírták a házigazdák, ekkor a csereként pályára lépő Pakulár István villant. Próbáltak szépíteni a piros-fehérek, ez össze is jött nekik a 76. percben, de Péter Máté hamar visszaállította a kilencgólos különbséget. Arról, hogy végül tíz legyen közte, Pakulár gondoskodott, aki a 87. percben beállította a végeredményt.

Vármegyei I. osztályú U-19 9. forduló

Létavértes – DASE: 1-11 (0-7)

DASE: Birta (Ördög 66’) – Harsányi, Kristóf (Ivánka 46’), Huszti (Horváth 36’), Rácz (Pakulár 53’), Bíró, Nagy L., Balogh (Péter 53’), Őz, Bikki, Fazekas

Edző: Sáfár Péter

Gólszerzők: Őz 2’, Nagy L. 7’, Fazekas 15’, Kristóf 26’, 35’, Balogh 29’, 33’, 49’, Pakulár 65’, 87’, Péter 80’

Sáfár Péter: A mérkőzés előtt elmondtam a fiúknak, ez a mérkőzés azon fog múlni, hogy a kezdéstől magunkhoz ragadjuk a kezdeményezést, vagy átvesszük ellenfelünk játékát, ezzel megnehezítve dolgunkat. Szerencsére jól álltunk a meccsbe, hamar megnyugtató előnyre tettünk szert. Érvényre tudtuk juttatni saját játékunkat, szépen járatva a labdát építettük fel támadásainkat, mindazt, amit edzéseken gyakorlunk, viszont láttam a pályán. Az első félidőben már lezártuk a párharcot, a másodikban mindenkinek megadtam a lehetőséget, a cserék jól szálltak be. Picit hiányérzet van bennem a bekapott gól miatt, de minden elismerésem a srácoké, gratulálok nekik a győzelemhez.

The post Tíz volt közte appeared first on DEAC.