Témavezetés és mentorálás a felelős kutatásért

Az INTEGRITY (www.h2020integrity.eu) uniós projekt keretében „Supervizing and mentoring towards responsible conduct of research " (Témavezetés és mentorálás a felelős kutatásért) címmel hirdet 4 órás kurzust a témavezetés során felmerülő akadémiai integritás kérdéseiről a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Népegészség- és Járványtani Intézete.

Az ingyenes, angol nyelvű, online kurzus bármikor elvégezhető a https://elearning.elevatehealth.eu/local/orders/land_affiliate.php?as=N…. linken keresztül. A kurzus elvégzéséről a résztvevők tanúsítványt kapnak.

A kezdő PhD-hallgatók számára a tudományos élet jelenlegi követelményei bonyolultak. A témavezető segíthet abban, hogy a hallgatók eligazodjanak a tudományos életben, ha megismerkednek a szerzőséggel, az open research elvárásokkal, az adatkezeléssel, az összeférhetetlenséggel, vagy az akadémiai élettel kapcsolatos helyzetekkel és döntésekkel.

A kurzus segít a témavezetőknek abban, hogy megerősítsék az akadémiai integritáshoz kapcsolódó készségeket.

A kurzussal kapcsolatos bővebb információ a varga.orsolya@med.unideb.hu email címen kérhető.

Közzététel dátuma

Események

A Debreceni Egyetem megemlékezést és koszorúzást tart október 31-én, pénteken 11 órától gróf Tisza István egykori miniszterelnök szobránál a Debreceni Egyetem Főépülete előtt.

A Debreceni Egyetem Katasztrófaorvosi és Karitatív Koordinációs Központ és a Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoport a Debreceni Egyetem Sántha Kálmán Szakkollégiumával és az Egyetem önkénteseinek együttes összefogásával, a Halloween az állatkertben című rendezvény részeként egészségügyi szűréseket tart október 31-én, pénteken 16 órától a Nagyerdei Kultúrparkban. 

Kaneko Miyuji japán-magyar zongoraművész szólaltatja meg a Zeneművészeti Kar páratlan hangzású Steinway hangversenyzongoráját november 2-án, vasárnap este 19 órakor a Liszt teremben.