Tájékoztató tartós betegséggel élő, vagy hosszabb idejű betegállományból visszatérő munkatársaink részére

Konzultációs lehetőség tartós betegséggel élő, vagy hosszabb idejű betegállományból visszatérő munkatársaink részére.

Debreceni Egyetem Kancellária Megváltozott Munkaképességűek Szolgáltató Központja részéről, konzultációs lehetőséget ajánlunk azoknak a munkatársaknak, akik tartós betegséggel, egészségkárosodással élnek, de ez nem akadályozza a munkavégzésüket, és azokat a munkatársainkat, akik munkahelyi balesetet szenvedtek, vagy hosszabb idejű táppénzes állományban voltak, és betegségük tartóssá vált, vagy még jelenleg is tp-en vannak.

Az elmúlt időszakban azt tapasztaljuk, hogy munkatársaink közül csak kevesen tájékozottak arról, hogy a tartós betegségekhez, vagy kialakult állapotokhoz kapcsolódhatnak olyan juttatások, kedvezmények, amelyekről a háziorvosuk, és a szakorvosuk sem tájékoztatta. Ezekkel a jogszabály által biztosított lehetőségekkel szeretnénk őket megismertetni, pl adókedvezmény, baleseti járadék, és egyéb ellátások, - amelyek a betegségük alapján megilletik őket anélkül, hogy ez a jelenleg meglévő munkaviszonyukat befolyásolná. Az elmúlt évben közzétett felhívásunkra közel 150 munkatársunknak sikerült segítséget nyújtanunk, volt, aki több mint fél millió forintot kapott vissza adóvisszatérítésből, vagy havi rendszerességgel járó kedvezményekre lettek jogosultak.

Az Egyetem azoknak a munkatársainknak, akik egészségkárosodásának mértéke elérte vagy meghaladta a 40%-ot megemelte az egyszeri támogatási összegét 100 e. forintról 150 e. forintra, e mellett adja a jogszabályban biztosított 5 nap pótszabadságot. 2024. január 3-tól az állam is könnyebbé tette a komplex minősítés eljárás rendjét, már nem kell az ellátásra való jogosultság esetén fizetésnélküli szabadságot kivenni. A személyi adókedvezményre jogosultság esetén is változás történt, 13.300 Ft/hó-ra emelkedett a kedvezmény összege, továbbá akinek az orvosa az állapot kialakulását véglegesnek minősítette és a 2024-es évi nyilatkozatában ezt bejelölte nem kell évente új nyilatkozatot leadnia a bérszámfejtés felé. Nem változott a kedvezmény érvényesítésének módja, vagyis kérhető évközben a munkáltatótól, vagy évvégén az SZJA bevallásban egyösszegben érvényesíthető.

Kérem, ha az ügyben érintettnek érzi magát, forduljanak bizalommal Központunkhoz, az alábbi elérhetőségeinken vegyék fel a kapcsolatot munkatársainkkal, hogy személyre szabottan tudjanak tájékozódni a lehetőségekről. Segítünk abban, hogy a kialakult helyzetből a lehető legtöbbet kihozzuk, vagyis „akit megillet bármelyik kedvezmény az kapja is meg!" Ebben tudunk egyéni konzultáció keretében tájékoztatást adni és a teljes adminisztrációban segítséget nyújtani.

Elérhetőségeink: Megváltozott Munkaképességűek Szolgáltató Központja
Kövér Tamás központvezető / tel: 73573, email: kover.tamas@fin.unideb.hu,
Bodnár Istvánné rehabilitációs foglalkoztatási referens / tel: 73574, email: bodnar.istvanne@unideb.hu
Cím: 4027 Debrecen, Egyetem sugárút 13. DE Tisza István Kollégium, földszint (iroda)

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A Labdarúgás elmélete és gyakorlata szabadon választható kredittárgy keretében Labdarúgóklubok stratégiái címmel Szabados Gábor sportközgazdász, egyetemi vendégtanár, az NSO.hu sportblog vezető szerkesztője tart előadást.

Idén ismét megrendezi a DEAC Családi Napot az egyetemi sportklub. A DEAC-Ka-Landban az érdeklődők megismerkedhetnek több mint 20 szakosztállyal, tájékozódhatnak a sportolási, valamint a szakosztályokhoz való csatlakozási lehetőségekről és DEAC-os nyereményekkel gazdagodhatnak.

A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Művészeti Központja és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium beszélgetést szervez abból az alkalomból, hogy városunk díszpolgára, a 80 éves Csikos Sándor a Nemzet Színésze lett. A beszélgetést Kornya István, a Csikos Sándor – kulisszák nélkül című könyv szerzője vezeti.