Tájékoztató tartós betegséggel elő munkatársaink részére

Egyetemünk elkötelezett a társadalmi felelősségvállalás, az esélyegyenlőség biztosítása, a megváltozott munkaképességű munkatársak foglalkoztatási szintjének növelése iránt.

2018 januárjától önálló szervezeti egységként a Debreceni Egyetem Kancellária Megváltozott Munkaképességűek Központja foglalkozik annak lehetőségével, hogy a megváltozott munkaképességű és fogyatékossággal élő munkavállalóknak a szervezeti egységeiben a foglalkoztatási esélyeit növelje, és - egy el- és befogadó munkahelyi környezet kialakítása mellett -, előmozdítása a célcsoport esélyegyenlőségét.

A központ feladata szolgáltatást nyújtani:

•             egyrészt a munkáltatóknak, (akiket reha formájában jogszabályi kötelezettség terhel a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatása terén), ezért szükséges megtalálni azokat a munkaköret, amelyek megfelelő munkakörülmények biztosítása mellett, kellő odafigyeléssel alkalmassá tehető megváltozott munkaképességű személy alkalmazására.

•             másrészt konzultációs lehetőséget biztosítani azoknak a munkatársainknak, akik jelenleg is tartós betegséggel élnek, vagy tartós táppénzen voltak és most térnek vissza a munka világába. Jelenleg is aktív munkavállalói az egyetemnek, és a munkahelyükön a munkakörükben dolgoznak. Az érintett kollégáknak szeretnénk tájékoztatást nyújtani a jogszabályokban a betegséghez kapcsolódó juttatásokról, valamint az egyetemi támogatási rendszerről.

Központ elérhetősége:

Cím: 4027 Debrecen, Egyetem sugárút 13. DE Tisza István Kollégium, földszint

Telefon: +36 52 512 700 /73573

E-mail: demmk.foglalkoztatas@unideb.hu

Facebook: DEKC MMSZK

Egyéni konzultációs lehetőség egyeztetése:

Bodnár Istvánné ügyvivő-szakértő (rehabilitációs foglalkoztatási referens)

Telefonszám, mellék: +36 52 512 700 / 73574

E-mail: bodnar.istvanne@unideb.hu

Cím: 4027 Debrecen, Egyetem sugárút 13.

DE Tisza István Kollégium, földszint (iroda)

Debrecen, 2022. május 23.

Kövér Tamás központvezető

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

Tóth Vera pályafutását és élettörténetét ismerhetik meg az érdeklődők a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet szervezésében a Könnyű(?)Zenész Életutak kurzus keretében.

A Debreceni Egyetem Közművelődési Titkárság, Kulturális és Szervezési Iroda rendezésében Böszörményi Kovács Zsolt művei tekinthetők meg az Élettudományi Galériában.

Versényi Anna képzőművész, író, pszichológus munkáiból nyílik kiállítás Mappa Mundi - „Erre sárkányok élnek” címmel április 28-án az Elméleti Galériában.