Tájékoztató megtévesztő e-mailek-ről

A Debreceni Egyetem valamennyi dolgozója részére

A több egyetemi e-mail címre érkezett az elmúlt napokban megtévesztő, zsaroló hangvételű csaló e-mail. A látszólag az „Investigation interpol” feladótól érkező levelek mögött, változó spanyol mail címeket használva az alábbi nevek voltak alkalmazva (@CEUTA.UNED.ES, @INVI.UNED.ES, @MADRID.UNED.ES, @TUDELA.UNED.ES, @A-CORUNA.UNED.ES).
A kéretlen levél törzse a „Várjuk a mellékelt állítások indoklását” szöveget és egy csatolt PDF mellékletet (képet) tartalmaz. A csatolt kép a Rendőrség, valamint az Interpol nevében írt valótlan tartalmú szöveget tartalmaz.

Az intézmény kéri munkatársait, hogy a levélben szereplő fájlt ne nyissák meg! A csatolmányban írtakat hagyják figyelmen kívül, az nem hivatalos szervezettől érkezett! Az abban szereplő címre semmilyen formában ne küldjenek visszajelzést, a levelet töröljék!

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.

DELAB talk-show két felvonásban: Akkor és Most, Futball Mindörökké, Fókuszban a labdarúgó Európa-bajnokság - a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadássorozat ünnepi programja folytatódik.