Szünet után feltörtük a védelmet

A 6. fordulóban álmos kezdés után magabiztosan fektette két vállra ellenfelét a DASE U13-as csapata.

Legutóbb a Hajdúnánás FK alakulatával találkozott Derecskei Ádám csapata és nyert 13-0 arányban. A folytatásban ismét nánási gárda ellen léptek pályára, ezúttal a Hajdúnánás Nánási Focisuli volt az ellenfél.

Az első félidőben visszafogott teljesítményt nyújtottunk, akadozott a játékunk, ennek ellenére kézben tartottuk a meccset. Ellenfelünk próbált minél zártabban védekezni, nem volt egyszerű feltörni hátsó alakzatukat. Mindent elkövettünk, hogy a vonalon túlra juttassuk a labdát, ám az utolsó passzoknál többször is hibáztunk. A 25. percben viszont megzörgettük a hálót, ekkor Galambos Máté volt eredményes, így előnnyel mehettünk pihenőre.

Szünet után már kellő fordulatszámon futballoztunk, nyomás alá helyeztük a házigazdákat, akik a 45. percig tudtak minket feltartóztatni. Galambos második találatát jegyezhette, majd rövid időn belül Szász Erik duplázott, az 56. percben 0-4 állt az eredményjelzőn. Egy minutum elteltével Váradi Kolos villant és már öttel mentünk, nem sokra rá pedig Képíró Milán mattolta a védelmet és állította be a végeredményt. Ifjoncaink ötödik győzelmüket ünnepelhették, továbbra is hibátlanok.

Vármegyei U-13 C 6. forduló

Hajdúnánás Nánási FS – DASE: 0-6 (0-1)

DASE: Baráth – Nyeste, Galambos, Képíró, Losonczi, Szabó, Váradi, Dobi, Szász

Cserék: Csáky, Ádám, Simonka, Tóth-Gera, Bartha, Borsi

Edző: Derecskei Ádám

Gólszerzők: Galambos 25’, 45’, Szász 55’, 56’, Váradi 57’, Képíró 59’

Derecskei Ádám: Ahogy előző héten, most is egy szervezetten védekező csapattal találkoztunk. Álmosan kezdtünk, ez pedig meg is látszott játékunkon az első 20 percben. Az első gól azonban megadta a kellő lökést a folytatásra. Szünetben átbeszéltük, miben kell változtatnunk, a gyerekek meg is fogadták tanácsaimat, kombinatívan focizva, csapatként funkcionálva nagyarányú győzelmet arattunk. A mai siker jó erőfelmérő a jövőheti rangadó előtt, arra is rávilágított, miben kell még javulnunk. Elégedett vagyok a srácokkal, gratulálok nekik!

The post Szünet után feltörtük a védelmet appeared first on DEAC.