Szász Attila nyerte a 20. ligafordulót

Szerdán rendezték a Magyar Darts Liga 20. fordulóját Debrecenben, az Arany Bikák Darts Sportegyesületénél. A versenyre két DEAC-játékos nevezett, mindketten dobogóra is állhattak.

Zagyi Dávid csoportelsőként, míg Szász Attila csoportjának második helyezettjeként jutott a főtáblára. Ezt követően a hatfős egyenes kieséses szakaszban Zagyi Dávid előnyerőként az elődöntőben találta magát, míg Szász Attilának az összetett ranglista első helyezettjét kellett legyőznie ahhoz, hogy a legjobb négybe jusson. Ez 4-0 (!) arányban sikerült is neki – 81,2-es körátlaggal -, így a következő körben csapattársa, Zagyi várta. A DEAC-os rangadót ezúttal a jobb formában lévő Szász Attila nyerte 4:2 arányban, így Dávid a 3. helyen zárt. A fináléba jutott játékosunknak ezúttal a kelet-magyarországi régió összetett 2. helyezettjét szükségeltetett legyőznie ahhoz, hogy a 2024-es Magyar Darts Liga versenyévében első alkalommal ünnepelhessen aranyérmet. Szász Attila jött, látott, győzött: 4:1 arányban abszolvált, és megnyerte a ligafordulót.

A Magyar Darts Liga kelet-magyarországi régiójának következő fordulója Hajdúszoboszlón lesz szeptember 22-én.