Számunkra nem lett keserű a Várda

A Debreceni Egyetem tizedik sikerét aratta ebben a szezonban, folytatva kiváló szereplését.

A Kisvárda Master Good II alakulatával feszült egymásnak a DEAC az NB III Északkeleti csoport 12. fordulójában, hazai pályán. A házigazdák legutóbb 5–0-ra verték a kis Lokit a Nagyerdei Stadionban, a várdaiak viszont kikaptak otthon a Nyíregyháza második alakulatától. A találkozót megtekintette Supka Attila is, a várdai akadémia szakmai igazgatója is, Herczeg András társaságában, a két szakember korábban együtt vezette bajnoki címig a Lokit.

Az egyetemisták kapusának, Tóth Dánielnek akadt előbb dolga, merész kivetődéssel hárította el a gólveszélyt. Az első percek tapogatózással teltek, komolyabb helyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem. A 11. minutumban viszont már igen, Al-Sheraji tekert jobbal a bal kapufa mellé, ha pontosabban céloz, gól lehetett volna. Kezdtük felvenni a ritmust, de a Kisvárda ellencsapásaira is oda kellett figyelni. Az első félidő első fele álmosan telt, egyelőre nem jött be egyik gárdának sem a délelőtti kezdés. Huszonhét perce tartott a találkozó, amikor Lénárt bal oldali beadását kiöklözte a kapus, az ellentámadást pedig szépen kivédekeztük. Majd egy szabadrúgást követően a várdai Scsadej perdített közelről fölé, ez is helyzet volt. Irányítottuk a játékot a teljesen visszahúzódó piros-fehérek ellen, de maradjunk annyiban, élvezetesebb második negyvenöt percben bíztunk.

Tempósabban indult a mérkőzés a szünet után, a Várda is odakeveredett a kapunk elé olykor-olykor, és a DEAC is folytatta az offenzívát. Az 56. percben megszereztük az áhított vezetést, a jobbról érkezett beadásra Soltész János remek ütemben érkezett és a bal sarokba fejelt. Nagyon reméltük, hogy innentől már könnyebb dolga lesz a csapatnak. Nem sokkal később Sándor Tamás is gól szerezhetett volna, veszélyes lövésébe azonban beleléptek. Ahogy telt az idő, úgy váltak egyre feszültebbé a vendégek, ami reklamálásokban és sípszó utáni labdaeldobásokban nyilvánult meg. Az egyetemisták fegyelmezetten keresték az újabb réseket, amelyek egyikéből esetleg megszerezhetik az újabb gólt. Lénárt nem is járt ettől messze, két jó csel után a lövése a védőről pattant szögletre a rövid saroknál. A 74. percben Ésik végzett el szabadrúgást a kaputól 20 méterre, Tóth remek vetődéssel szögletre ütötte a labdát, majd Jankelics fejesét tornázta ki a léc alól Hrabina. Az utolsó pillanatokban mindent megpróbáltak a vendégek, olykor minden hazai játékos védekezett, ám végül meglett a győzelem, amely már a tizedik volt ebben a szezonban.

NB III Északkeleti csoport, 12. forduló

DEAC–Kisvárda Master Good II 1–0 (0–0)

DEAC: Tóth D. – Papp G., Herczku, Vincze, Lakatos – Lénárt (Szabó L. 76.), Sándor (Kónya 81.), Soltész, Al-Sheraji (Jankelics 54.) – Tóth D., Kelemen (Kun 81.).

Gól: Soltész (56.)

Fotók: Derencsényi István

The post Számunkra nem lett keserű a Várda appeared first on DEAC.