Sima győzelemmel kezdtünk

A Debreceni Egyetem alakulata a szünetig négygólos fórra tett szert, így gyakorlatilag az első félidőben eldőlt a három pont sorsa.

A DEAC női futsalosai a 2024/25-ös idény első NB I-es bajnokiját pénteken játszották le az újonc Eger tiszafüredi albérletében. Ez az összecsapás a második játéknap nyitómeccse volt. Az első fordulóban azért pihenhetett együttesünk, mert a DVTK kérésére elnapolták a találkozót. Quirikó Vivien a mai ütközet előtt elmondta, nagy hibát követnének el, ha leírnák a Heves vármegyeieket, ennek ellenére a három pont megszerzését tűzték ki célul. Szerencsére játékosaink nem okoztak csalódást a vezetőedzőnek.

A mérkőzés első gólja az ötödik percben érkezett meg, ekkor Nagy Anikó köszönt be. Válogatott kulcsemberünk kicsit később ismét bevette az egri kaput, majd a hetedik minutumban André Antónia találatával 0-3-ra módosult az eredmény. Az első játékrészben még Krascsenics Csilla is eredményes volt, így kényelmes helyzetből vághattunk neki a második félidőnek. A szünet után Urai Bianka is feliratkozott a gólszerzők listájára. Érdekesség, hogy Urai nyáron tért vissza klubunkhoz a Nyíregyházától. A lefújásig a hazaiaknak a szépítés összejött, a 32. percben Gyöngy Gréta állította be a végeredményt (1-5). Az, hogy nem lett szorosabb a találkozó, Kopjári Lizának is köszönhető, mivel kapusunk több bravúrt bemutatott. A végjátékban 17 éves tehetségünk, Czene Sára is játéklehetőséget kapott, ő most debütált az NB I-ben.

Jól kezdtük a mérkőzést, az első félidő derekára háromgólos előnyre tettünk szert, de a játékrész második felében már több hibával játszottunk. A szünet után nagyon gyorsan gyűltek a faultjaink, többször nem feltétlenül jogosan fújtak be egy-egy szabálytalanságot, így védekezésben nagyon oda kellett figyelnünk, nehogy kisbüntetőt kapjon az ellenfél. Az eredménnyel összességében elégedett vagyok, viszont főként a védekezésben követtünk el olyan hibákat, amiket nem engedhetünk meg magunknak, így ezt mindenképpen ki kell javítani – összegzett Quirikó Vivien.

Ha minden a tervek szerint alakul, együttesünkre a jövő héten két hazai bajnoki vár: szeptember 26-án a Diósgyőr, két nappal később pedig az Almásfüzitő vizitál a DESOK-ban.

Női futsal NB I 2. forduló
Eger SE-DEAC 1-5 (0-4)
Benedek Gábor Városi Sportcsarnok és Szabadidőközpont, vezette: Vilmányi Simon, asszisztensek: Kriston Tamás, Tóth Gábor.
Gólszerzők: Gyöngy (32.), ill. Nagy A. (5., 6.), André (7.), Krascsenics (13.), Urai (27.)
A DEAC összeállítása: Kopjári, Üveges, Fülöp, Gajzágó, Krascsenics. Cserék: André, Bali, Kurai, Czene, Nagy A., Rácz, Hardon, Urai. Vezetőedző: Quirikó Vivien.

The post Sima győzelemmel kezdtünk appeared first on DEAC.