A sikersztori folytatódott

U17-es csapatunk magabiztos játékkal hozta a kötelezőt, és őrizte meg makulátlan mérlegét.

Dobos Attila tanítványai előző héten sikerrel vették az első kupaakadályt, a Tarpát ütötték el a továbbjutástól és készülhetnek a KTE elleni párharcra a 3. körben. De addig a bajnokságban vár még rájuk új kihívás, elsőként vasárnap, amely játéknapon a sereghajtó MVSC-Miskolcot fogadták. Hozni kellett a kötelezőt, minden más eredmény csalódás lett volna listavezető csapatunktól.

Ahogy esélyeshez illik, úgy kezdtük a mérkőzést és már az 5. percben gólt ünnepelhettünk: Sallai Balázs úgy vette le a labdát, hogy két védőt is lerázott, majd kiugratta Drága Kevint, aki pedig higgadtan a rövid alsóba rúgta a labdát. Mi domináltunk, nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, akár nyithattuk volna az ollót, de a végjátékoknál nem voltunk kellően higgadtak. A 42. minutumban azonban 2-0 állt már az eredményjelzőn, ekkor Balogh Norbert pókhálózta ki a rövid felsőt.

Szünet után hamar változás állt be a gólok számában: Balogh indította Drága Kevint, aki egyből centerezett, középen érkezett védőnk, Papp G. Simon, akinek fejéről, a kapufára, onnan a hálóba pattant a labda. Biztosan zsebben voltak a pontok, akár növelhettük volna a különbséget, ám sorra kimaradtak a helyzeteink. A 81. percben azért negyedjére is bevettük a kaput, Tar Kristóf állította be a végeredményt.

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Kelet 5. forduló

DEAC – MVSC-Miskolc: 4-0 (2-0)

DEAC: Lós (Tóth D. 46’) – Pelyvás-Ferenczik, Papp G. (Litauszki 60’), Tar, Sallai, Drága (Tömöri 60’), Molnár, Balogh, Csubák (Puskás 46’), Folytán, Majtényi (Kis K. 46’)

Vezetőedző: Dobos Attila

Gólszerzők: Drága 5’, Balogh 42’, Papp G. 46’, Tar 81’

Dobos Attila: Leginkább az olyan mérkőzésektől tartok, mint a mai is, mikor alsóházi csapatokkal találkozunk és úgymond kötelező a győzelem. Kértem is a srácoktól, ne vegyék félvállról a meccset, maximálisan tegyék oda magukat. Hamar megszereztük a vezetést, úgy éreztem megvan a játékunk, de a befejezéseknél, az utolsó passzoknál pontatlanok voltunk. Ennek ellenére pihenőre tudtuk növelni az előnyünket. Szünetben azt mondtam a fiúknak, ne rohanjunk, járassuk nyugodtan a labdát, türelmesen építkezzünk. A második félidő elején lényegében lezártuk a meccset. Kissé elkapott a hév minket, már mindenki támadott, kicsit lassítanom kellett a srácokat. Ötödik bajnokinkat hoztuk le kapott gól nélkül, csak gratulálni tudok a csapatnak.

The post A sikersztori folytatódott appeared first on DEAC.