Richter Témapályázat 2023

A Richter Gedeon Nyrt. kétfordulós pályázatot hirdet a folyó kutatásaihoz kapcsolható, gyógyszeripari tárgyú innovációk felkarolására.

A Richter Gedeon Nyrt. kétfordulós pályázati felhívást tesz közzé, már megkezdett és korai eredményeket is felmutatni képes tudományos kutatási tevékenységek támogatására. A pályázat első körben nyílt jellegű, a második fordulóban meghívásos és pénzdíjazott.

A pályázat célja: 
A Richter Gedeon Nyrt.  Közép-Európa gyógyszerkutatásában kimagasló originális kutatási tevékenysége részeként, a Társaságnál folyó kutatási tevékenységekhez kapcsolható, gyógyszeripari tárgyú és nemzetközi színvonalú innovációk felkarolására és kutatási eredményeik gyakorlati megvalósításának elősegítésére írja ki a pályázatot.

A pályázat tárgya:
A pályázatban a Társaság a saját kutatási irányvonalához kapcsolódó, már megkezdett és kezdeti eredményeket felmutatni képes új, innovatív kutatási javaslatok kidolgozását várja, a következő indikációs területeken:

1. pszichiátriai betegségek általában, ezen belül kiemelten kognitív zavarok, pszichiátriai betegségek negatív tünetei neuroinflammációs kutatási témák.
2. nőgyógyászati betegségek klinikai kutatása, adatgyűjtés, target javaslatok.

A pályázati javaslattal szembeni döntő elvárás az innovatív tartalom.

A pályázati felhívás teljes szövege a mellékletekkel együtt megtekinthető és letölthető a Richter Gedeon Nyrt. honlapjáról, ide kattintva.

Kiegészítés a Debreceni Egyetemről pályázók részére

A Debreceni Egyetemről pályázók munkáját megkönnyítendő, illetve a pályázat szellemi tulajdont érintő aspektusai miatt a Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központ vállalja a pályázatok összegyűjtését, formai ellenőrzését, az egyetemi aláíratások intézését és a pályaművek határidőben történő benyújtását a Richter Gedeon Nyrt. felé.

A pályázat jelenlegi, első fordulójában a bizalmas információnak minősülő kutatási eredmények részletes leírását a kutatási témajavaslatban javasoljuk mellőzni, az ilyen jellegű adatokra elég megfelelő utalást tenni.

A Richter Gedeon Nyrt. által előírt benyújtási határidő 2023. március 16., ezért az intézményi aláírások beszerzése és az esetleges szükséges módosítások határidőben történő elvégzésének érdekében azt kérjük a pályázóktól, hogy a pályázati szándékot és az alábbi linken elérhető Richter Témapályázat 2023 – TP17 Adatlapot kitöltve 2023. március 6-án 12:00 óráig juttassák el irodánkhoz Kiss Alexandra technológia menedzser részére, a kiss.alexandra@unideb.hu   e-mail címre, Richter Témapályázat 2023 tárgy megjelöléssel.

Ezen adatok alapján a Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központ elkészíti az 2. számú mellékletet és gondoskodik az intézményi szintű aláírások beszerzéséről.

A Richter Témapályázattal kapcsolatban a Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központ munkatársai látnak el ügyfélszolgálatot a Debreceni Egyetem alkalmazottai részére a /64192 melléken és a kiss.alexandra@unideb.hu   e-mail címen.

A pályázatok belső, egyetemi benyújtásának határideje:
2023. március 10. 12:00 óra

A pályázatok leadásának módja: e-mailen a kiss.alexandra@unideb.hu  címre.

Benyújtandó dokumentumok: Richter Témapályázat 2023 – TP17 Adatlap előpályázathoz és maximum három A4-es oldalban kifejtett szakmai leírás, melyben bemutatásra kerül a projekt tudományos háttere, a személyi és tárgyi feltételek, valamint a megvalósulás helyszínei.

A pályázatok belső leadását követően a Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központ felveszi a kapcsolatot a pályázókkal, gondoskodik a mellékletek cégszerű aláíratásáról és a Richter Gedeon Nyrt. felé történő postázásról.

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A DE BTK Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszék valamint a MTA DAB Nevelés- és Művelődéstudományi Szakbizottsága szervezésében a Kutatások hasznosulása a gyakorlatban címmel rendez konferenciát november 25-én, hétfőn.

Futballstílusok, futballfilozófiák címmel tart előadást Kozma Mihály, minden idők legsikeresebb MLSZ futsal szövetségi kapitánya a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadás-sorozat keretében.

A modern labdarúgó világbajnokságok történetéről tart előadást Sándor Mihály, sporttörténész, újságíró, szakíró, Nívó - és Ezüstgerely-díjas szerző a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadás-sorozat keretében.