A ráadásban nyerte a DASE a házi derbit

Az U19-es vármegyei bajnokság hétvégi fordulójának nyitómérkőzésén egymás ellen léptek pályára ificsapataink.

Nem akármilyen mérkőzéssel indult a 21. forduló, mely pénteken házi derbivel vette kezdetét, a nyitótalálkozón két ificsapatunk, a DEAC és a DASE feszült egymásnak. Az őszi párharcot Hegedűs Györk alakulata nyerte, Kozma László tanítványai most vissza akartak vágni testvércsapatuknak.

Az első percek mezőnyjátékkal teltek, de ahogy telt az idő, a DASE ragadta magához a kezdeményezést, többet volt a labda a DEAC térfelén, Tóth Dánielnek többször akadt munkája, mint kollégájának a másik oldalon. A 8. minutumban a támadófoci meghozta eredményét, Kofi Antwi-Agyei tekert okosan a hosszúba. Továbbra is Hegedűs Györk alakulata dominált, Kozma-tanítványok leginkább a védekezéssel voltak elfoglalva, elég sok hibával és bátortalanul futballoztak. Akár növelhette volna előnyét a DASE, de helyzeteit nem tudta értékesíteni, így minimális előnnyel vonulhattak szünetre.

Fordulás után nem kellett sokat várni az újabb gólra, a 47. percben Birta Miklós elütötte a DEAC támadóját, a büntetőt pedig a csereként pályára lépő Kovács Krisztián értékesítette. Hamar jött a válasz, Antwi-Agyei ismét villant és az 52. minutumban 1-2 állt az eredményjelzőn. Jó ritmusban futballoztak a csapatok, szikrázó párharcoktól sem volt mentes a játék, igazi házi derbit láthattak, akik kilátogattak a Sportcampusra. A 68. percben ismét változás állt be az eredményben, egy szabadrúgás után Ari Tamás egalizált. A hátralévő időben mindkét gárda próbálta a maga javára eldönteni a találkozót, de érintetlenek maradtak a kapuk. Már úgy nézett ki, döntetlennel zárul a párharc, ám a 91. minutumban Isnspiration mattolta a DEAC védelmét, így a DASE nyerte másodjára is a derbit.

Vármegyei I. osztály U-19 21. forduló

DEAC – DASE: 2-3 (0-1)

DEAC: Tóth D. – Kozma (Bartók 46’), Csordás, Ernesto (Kovács K. 46’), Pirka, Szuháj (Nagy Gy. 46’), Pál, Juscsák (Ari 46’), Bagdi (Veleczki 59’), Kovács M., Némethy

Edző: Kozma László

DASE: Birta – Huszti (Nagy A. 59’), Antwi-Agyei, Bíró, Inspiration (Balogh 92’), Tóth Zs., Dobi, Magyar (Geyser 57’), Sallai (Füredi 57’), Kristóf (Burai 73’), Bikki

Edző: Hegedűs Györk

Gólszerzők: Kovács K. 47’, Ari 68’ ill. Antwi-Agyei 8’, 52’, Inspiration 91’

Kozma László: Az első félidőben ment el a mérkőzés, elég gyengén és gyámoltalanul futballoztunk. Szünet után harcosan, agresszívan játszottunk, több támadást vezettünk sikerült kétszer is egyenlítenünk, de nem tudtuk megtartanunk az eredményt. Az utolsó percben, érzésem szerint egy lesgólból betalált ellenfelünk, és eldöntötte a mérkőzést. Egy jó iramú, szikrázó derbin vagyunk túl, úgy vélem, a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Hegedűs Györk: Az első félidőben mi domináltunk, a mi akaratunk érvényesült, a vezetést is sikerült megszereznünk. Nyithattuk volna még az ollót, de helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni. Szünet után nem úgy kezdtünk, mint az első félidőben, hibáztunk hátul és el is olvadt az előnyünk, de hamar válaszoltunk ellenfelünk találatára. Ebben a játékrészben is támadó felfogásban futballoztunk, de a befejezéseknél rossz megoldásokat választottunk. Ahogy lenni szokott, a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát. Próbáltuk nyomás alá helyezni ellenfelünket és a hosszabbításban sikerült bevinnünk a győztes találatot. A mai siker a szív és az akarat diadala volt, a srácok nagyon motiváltak voltak, minden dicséretet megérdemelnek. Sok sikert kívánok a folytatásban testvércsapatunknak.

The post A ráadásban nyerte a DASE a házi derbit appeared first on DEAC.