Őssejtekből képeztek csontsejteket debreceni kutatók (dehir.hu)

A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának kutatói olyan módon módosították a fogbélből származó őssejteket, hogy azok a megfelelő körülmények között új csontszövet képződését segíthetik elő. Az egyelőre még kísérleti stádiumban lévő eljárás a jövőben új lehetőségeket nyithat a fogászati és traumatológiai beavatkozások során.

https://dehir.hu/debrecen/ossejtekbol-kepeztek-csontsejteket-debreceni-…

Megjelenés dátuma