Optimalizált teljes test gamma idegsebészeti eszköz létrehozása - lezárult pályázat

SAJTÓKÖZLEMÉNY

LEZÁRULT A MEDIKAI INNOVÁCIÓ KFT. „OPTIMALIZÁLT TELJES TEST GAMMA IDEGSEBÉSZETI ESZKÖZ LÉTREHOZÁSA ÉS KAPCSOLÓDÓ KUTATÁSOK ELVÉGZÉSE” C. PÁLYÁZATA

A Medikai Innováció Kft. a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretei között 905 424 197 Forint vissza nem térítendő támogatást nyert a GINOP-2.1.1-15-2016-00887 azonosítószámú projektje megvalósítására.

Daganatos megbetegedéses diagnózisok és ezekhez köthető halálesetek száma évről-évre gyorsan nő. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) statisztikái szerint 2018-ban világszerte 9.6 millió volt a rák okozta halálesetek száma, minden hatodik haláleset rákos megbetegedéshez köthető. A jelenleg folyó orvosi és klinikai kutatások egyik legfontosabb feladata a rákkezelések hatékonyságának javítása.

Debrecen országosan vezető szerepet játszik agydaganatok sugársebészeti kezelésében. A Debreceni Egyetemen működik az ország egyetlen dedikált agyi gammasugár sebészeti berendezése. A pályázati támogatással megvalósuló projekt célja, hogy az idegsebészeti rákos megbetegedések sugársebészeti kezelésének módszerét, az úgynevezett sztereotaktikus sugársebészeti eljárás alkalmazhatóságát kiterjessze az agyi elváltozások mellett, a gerincmenti rákos betegségek kezelésére is. A kifejlesztett sugárzó izotópokat alkalmazó eszköz és kezelési eljárás országosan és nemzetközileg is egyedülálló.

Az eredmények eléréséhez a kedvezményezett a projekt során ipari kutatásokat és azokra alapuló kísérleti fejlesztési tevékenységet folytatott. Ezek keretében a fejlesztőgárda egy valós idejű képi vezérlésre épülő, dinamikus kezelési eljárást alkalmazó, új generációs sugársebészeti készüléket fejlesztett ki. A berendezés jelenleg elérhető eszközökkel szembeni jelentős előnye, hogy a kezelésre szolgáló, izotópokból származó sugárnyalábok geometrai elrendezése koponyán kívüli alkalmazhatóságot tesz lehetővé. A fejlett besugárzási és kezeléstervezési technológiák alkalmazása, valamint az eszköz versenyképes ára a kedvező piaci bevezetés lehetősőgét biztosítja.

További információ kérhető:
Medikai Innováció Kft.
Telefon: 30-313-5062
E-mail: mei@mei.hu

Letölthető dokumentumok

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.