Online kérdőív az innovációról nyereményjátékkal

Minden debreceni egyetemista versenyképessége erősödhet

2018. október 20-án egyhónapos kérdőíves adatfelvétel indult a társadalmi megújulásról a Debreceni Egyetem 14 karán. Az összes hallgató megkapta Neptun üzenetben az online kérdőív linkjét. Most mindenki hozzáteheti a maga részét a saját képzése versenyképesebbé válásához. A kérdőív ugyanis azokat a hiányterületeket tárja fel, ahol még fejleszteni kell az egyetemisták kreatív és innovációs készségeit, erősíteni lehet a projektszemléletet és a vállalkozási kedvet.

A kitöltők nyereményjátékban vehetnek részt, megéri megnyitni a kérdőív linkjét!
A nyeremények értékesek, csoportos belépőjegyek és tárgynyeremények:
 6 belépőjegy (Ön és 5 barátja) a Tanévzáró CAMPUS Partyra
 4 belépőjegy (Ön és 3 barátja) a DUMASZÍNHÁZ All Stars előadására
 4 belépőjegy (Ön és 3 barátja) a KOWALSKY MEG A VEGA jubileumi koncertjére
 4 belépőjegy (Ön és 3 barátja) MAJKA debreceni Aréna Show-jára
 egyetemi logós, feliratos pólók, baseball sapkák, sálak

„A kérdőíves adatfelvétellel szeretnénk megtudni, hogyan gondolkodnak a debreceni egyetemisták a társadalmi hatások kezeléséről. Milyen tényezők akadályozzák a kreatív alkalmazkodást a gyorsan változó környezeti feltételekhez? Milyen képességekkel segíthetik a tanult fiatalok a társas viszonyok újraszervezését? A kutatási eredményekre építve innovációs stratégia készül, mert az a cél, hogy a szemléletformálás már azoknak a hallgatóknak a képzésében is megjelenjen, akik kitöltik a kérdőívet” – nyilatkozta a kutatás vezetője, Prof. Dr. Csoba Judit (Politikatudományi és Szociológiai Intézet, Szociológiai és Szociálpolitikai Tanszék).

Az innovációs készségek és kapacitások fejlesztése az Interdiszciplináris Társadalomtudományi és Innovációs Központban zajlik a Bölcsészettudományi Karon, a kutatást az EFOP-3.6.1-16-2016-00022 számú, „Debrecen Venture Catapult Program” című projekt támogatja. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg (https://kancellaria.palyazatok.unideb.hu/en/node/115).

A kérdőív ide kattintva elérhető.

Események

Interaktív programokkal, kiállításokkal, tudomány népszerűsítő előadásokkal várja az érdeklődőket a Növények napja rendezvénysorozatra a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja és a a Debreceni Református Egyetemi Gyülekezet jótékonysági gardróbvásárt szervez.

A Debreceni Egyetemen zajló űrkutatási projekteket és a DE SPACE programot ismerhetik meg az érdeklődők a DE Tudományos Igazgatóság által szervezett workshopon.