Debreceni Egyetem Bor Akadémia és Borklub, azaz indul a: DEBORA

Tisztelt Egyetemi Polgárság,
Tisztelt Egyetemi Diákság!

A BORKLUB CÉLJA:

A borklub célja, hogy a klubtagok lehetőséget kaphassanak, a bor iránti információ éhségüket kielégíthessék, növelhessék a borok világában való jártasságukat, trendi tudás birtokába juthassanak a DE Mádi Bor Akadémiájának segítségével. A klubtagok lehetőséget kapjanak arra, hogy borhoz kötődő ismeretanyagukat, tudásukat növelhessék.

A klub tevékenysége alapvetően olyan események szervezését jelenti, ahol ezek az ismeretátadások megtörténhetnek. Olyan események ezek, amelyek minden esetben borkóstolással, organo-leptikus barangolással vannak egybekötve. A borkóstolások egyrészt meghívott magyar borászok/ borászatok előadásaiban, illetve meghívott független sommelier-ek témakörhöz kapcsolódó eseményeiként tervezi a DEBORA.

A DEBORA fel kívánja vállalni a világ neves borvidékeinek megismertetését is a tagság számára, ugyanakkor mindig prioritás marad a magyar borkultúra minél mélyebb megismertetése.

Szeretnénk, ha minél többen csatlakoznának a Debreceni Egyetemen induló új kezdeményezéshez, a DEBRECEN EGYETEMI BORAKADÉMIA és BORKLUB (röviden DEBORA KLUB) klubtagságához.

Miért érdemes csatlakozni hozzánk:

- Mert mindent elmondunk a hazai és nemzetközi a borkészítésről, és a borfogyasztási szokásokról, etikettről
- Lehetőség nyílik még több élménnyel, programmal gazdagodni
- Intellektuális és organo-leptikus (érzékszervi) élményt egyidőben megszerezni tudományos igénnyel szerkesztett előadásainkon, illetve a hozzá kapcsolódó borkostolókon, virtuális élmény-túráinkon.
- A sikeres vizsga letétele után, DEBORA oklevelet adunk át

Mit biztosítunk a klubtagoknak?
- a tudásanyagot az egyetem tudományos oktatói –és kutatói bázisára is támaszkodva
- neves előadókat, illetve az iparág szakértő szereplőit
- kiváló borokat, ikonikus borászokat, lenyűgöző borászati vállalkozásokat
- borvidéki klub kirándulásokat a híres dűlők közé, pincelátogatásokat országos hírű és kézműves borászatokhoz. ( Egy nap MádON ahol 3 élmény töltetet is adunk, kulináris, kulturális és borkostólást)

Mit kérünk?
- klubtagsági részvételt
- pozitív attitűdöt, jó hangulatot

A klubtagság további kedvezményekre is jogosít!

Csatlakozási lehetőség:
www.madiborakademia.hu
Mail: madiborakademia@unideb.hu

Várjuk a kérdéseket, és az építő véleményeket.

Köszönettel:

Kémeri Péter
Mádi Bor Akadémia

Események

DELAB talk-show két felvonásban: Akkor és Most, Futball Mindörökké, Fókuszban a labdarúgó Európa-bajnokság - a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadássorozat ünnepi programja folytatódik.

Miért ünnepeljük a kutyák születésnapját? – Az ember-állat kapcsolat antrozoológiai kutatása címmel Lovas Kiss Antal, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Társadalomtudományi Tanszék docense tart előadást a Tudományos Igazgatóság ismeretterjesztő sorozatában.

Bessenyei Valéria zománcművész, művésztanár alkotásaiból nyílik kiállítás Tűzmorzsák címmel a DEENK Műszaki Könyvtárában.