Tartós betegséggel és megváltozott munkaképességgel élő egyetemi polgárokat érintő jogszabályváltozás

Megjelent a 99. számú kancellári körlevél, amelyben a Debreceni Egyetem Kancellária Megváltozott Munkaképességűek Szolgáltató Központja tájékoztatást ad arról, hogy a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv komplex minősítése alapján 40 %, vagy azt meghaladó mértékű megváltozott munkaképességű munkavállalók számára eltörölték az úgynevezett kereseti korlátot.  Vagyis 2021. január 1-től kereseti és munkaidő korlát nélkül foglalkoztathatók az egyetem szervezetei egységeiben a megváltozott munkaképességű munkavállalók.

Események

Miért ünnepeljük a kutyák születésnapját? – Az ember-állat kapcsolat antrozoológiai kutatása címmel Lovas Kiss Antal, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Társadalomtudományi Tanszék docense tart előadást a Tudományos Igazgatóság ismeretterjesztő sorozatában.

Bessenyei Valéria zománcművész, művésztanár alkotásaiból nyílik kiállítás Tűzmorzsák címmel a DEENK Műszaki Könyvtárában.

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék szemináriumsorozatának következő előadásán A fekete rigó alkalmazkodása a városi környezethez címmel Pallás Noémi előadását hallgathatják meg.