[futuRE:build] – Ideathon a kreatív megoldásokért

[futuRE:build] címmel rendez online ötletbörzét a Debreceni Egyetem Informatikai Karának stratégiai partnere, a Deutsche Telekom IT Solutions. Egy az oktatás, az egészségügy, a társadalom, vagy a gazdaság területéről származó valós, életközeli problémára várnak kreatív megoldásokat.

A Deutsche Telekom IT Solutions elkötelezetten támogatja azokat a hatékony megoldásokat, melyek segítik az ügyfeleiket és partnereiket a mindennapi kihívások kezelésében. Ennek keretében a DT-ITS meghívja a Debreceni Egyetem hallgatóit is a november 13-ai online ötletbörzére.

- Egyetemi hallgatókat, kreatív startupper-eket és innovatív elméket keresünk, akik friss ötleteikkel változást tudnának hozni világunkba, de a pénzügyi és szakmai háttér hiánya korlátozza őket. A DT-ITS segít az első lépés megtételében – olvasható a részletes felhívásban.

A világ bármely pontjáról várják a megoldásodat egy valós, életközeli problémára a négy kategória – oktatás, egészségügy, társadalom, gazdaság – egyikéből. Minden kategória győztese értékes nyereményben részesül és üzleti támogatást kap a DT-ITS-től.

A regisztrált résztvevők megkapják az ideathon kézikönyvet, valamint hozzáférést az online közösségi és ötletmegosztó felülethez.

Bővebb információ.

Események

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék szemináriumsorozatának következő előadásán A fekete rigó alkalmazkodása a városi környezethez címmel Pallás Noémi előadását hallgathatják meg.

Hétköznapi hidraulika címmel a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építőmérnök BSc szakos hallgatóinak munkáiból nyílik kiállítás a DEENK Műszaki Könyvtárában.

A Nagylátószögben sorozat keretében az Isten veled Görgei című filmet tekinthetik meg az Egyetemi Templomban.