Változik a sürgősségi betegellátás

Október 27-től változik a sürgősségi betegellátás rendje a Klinikai Központban és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. A területi ellátási elv helyett a betegek panaszai, tünetei alapján döntenek a kezelés helyszínéről.

Kedd reggel 8 órától valamennyi Hajdú-Bihar megyei légúti megbetegedésben szenvedő vagy lázas betegnek a Kenézy Egyetemi Kórház Sürgősségi Osztályán, míg az egyéb panasz miatt ellátást igénylőknek – szintén lakóhelytől függetlenül – a Klinikai Központ Sürgősségi Klinikáján kell jelentkezni.

A sürgősségi ellátás rendjének módosítása a betegbiztonságot szolgálja. A Debreceni Egyetem kéri a betegek és hozzátartozóik megértését és türelmét.

Letölthető dokumentumok

Események

A Lippai Balázs Roma Szakkollégium szervezésében a Péli Tamás kulturális est keretében mutatják be a Sors/Képek Roma életutak dokumentumfilmen című kötetet.

Öt művészeti iskola összefogásában viszik színre napjaink egyik legnépszerűbb musicaljét, a Cabaret-t az oDEon egyetemi színházban. A közönségnek áprilisban két alkalommal is különleges élményben lehet része, hiszen pár napon belül két alkalommal is bemutatják a darabot.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja, Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ a Lelkierő Egyesülettel közösen rendezi meg 2024. április 20-án a 9. Családi Jégkarnevált az egyetemi dolgozók és gyermekei részére a Debreceni Jégcsarnokban.