Változások a betegellátásban

A legmagasabb szintű, biztonságos  betegellátás érdekében változik a feladatmegosztás a Debreceni Egyetem Klinikai Központja és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház között.

Az új típusú koronavírus-fertőzött betegeket továbbra is a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban kezelik, ahol Járványügyi Ellátó Központot hoztak létre a Bartók Béla úti telephelyen, itt az Infektológiai Klinikán, a COVID I., illetve a COVID II. tömbben látják el a fertőzötteket.

A betegek számának emelkedése miatt azonban a kórház egyes feladatait, így a tervezhető műtétek egy részét (szemészet, fül-orr-gége, sebészet, urológia, idegsebészet), október 26-tól a Klinikai Központban végzik majd.

Az átszervezés miatt műtétek nem maradnak el, csupán átütemezés várható. Az esetleges változásokról az érintett betegeket folyamatosan értesítik.

A Debreceni Egyetem a legmagasabb szintű betegellátásra törekszik, a feladatmegosztás a betegbiztonságot szolgálja.

Az intézmény kéri a betegek és hozzátartozóik megértését és türelmét.

Letölthető dokumentumok

Események

Széchenyi és Kossuth karikatúrán – félreértések története történészszemmel címmel Velkey Ferenc, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézet docense tart előadást a Science Caféban.

A Debreceni Egyetem Tehetségtanácsa konferencia keretében mutatja be a Tehetség Program munkáját.

A DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar a Lányok Napja elnevezésű országos, szakmákat népszerűsítő pályaorientációs naphoz csatlakozva várja a felsőtagozatos általános- és középiskolás diáklányokat.