Stressz és szorongás kezelő tréning

Kedves Dolgozók, Kollégák, Munkatársak!

A Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ ingyenes Stressz és Szorongás kezelő tréninget indít a Debreceni Egyetem dolgozói számára.

Stresszel teli mindennapjaink során fontos a Testi-Lelki-Szellemi egység gondozása.

Az utóbbi hetek eseményei fokozhatták a szorongást, aggódást, tehetetlenség érzését. Ezek természetes érzések, de nagyon elvihetnek a jelentől. Felnagyíthatnak negatív eseményeket és még a jövőbe is kivetíthetjük az adott érzést, ezért fontos visszajönni a jelenbe. A kontroll visszavételében segítségünkre lehet többek között, a relaxáció, az autogén tréning.

Miért hasznos az Autogén Tréning (AT)?
Ellazulás, testi-lelki egyensúly megteremtésében,
A szorongások leküzdésében,
Esetleges koncentrációs nehézségek során,
Alvási nehézségek esetében
Testi tünetek, fájdalmak, fáradtságérzés csökkentésében,
Stressz alapú vérnyomás rendezésében,
Én-hatékonyság növelésében,
Mentális frissesség egészséges megőrzésében.

A csoport max. létszáma 12 fő.

Időpontja: Hetente két alkalommal, hétfőnként és csütörtökönként 8 – 9.30-ig, összesen 10 alkalommal, júniusban és júliusban.

A csoport indulását egy egyéni beszélgetés előzi meg, amely alapján feltöltjük a csoportot. Online (Skype, Viber, Hangouts) vagy személyesen. Ez feltétele a csoportba való beválogatásnak.

Helyszín: Debrecen, Poroszlay út 97. - DEMEK

A csoport indulása előtt a DEMEK szerződést köt a résztvevőkkel.

A jelentkezéseket 2020. június 7-ig a demek2@unideb.hu e-mail címre várjuk mobilszám és email cím megadásával. Kérjük, néhány mondatban fogalmazza meg, milyen szorongást oldó technikákról hallott, mik a tapasztalatai?
A korlátozott létszám miatt a jelentkezéseket a jelentkezés sorrendjében tudjuk elfogadni.

A DEMEK munkatársai

Események

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék szemináriumsorozatának következő előadásán A fekete rigó alkalmazkodása a városi környezethez címmel Pallás Noémi előadását hallgathatják meg.

Hétköznapi hidraulika címmel a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építőmérnök BSc szakos hallgatóinak munkáiból nyílik kiállítás a DEENK Műszaki Könyvtárában.

A Nagylátószögben sorozat keretében az Isten veled Görgei című filmet tekinthetik meg az Egyetemi Templomban.