Változik a parkolási rend a kórháznál

Április elsején, szerdán több módosítás is életbe lép a parkolással kapcsolatban a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórháznál. A rendelkezésekkel a mentők és a betegszállítók közlekedését szeretnék megkönnyíteni.

Az egyik legfontosabb változás, hogy a Bartók Béla úti külső parkolókba a civilek csak a Dorottya utca felől hajthatnak be, a dolgozók viszont a kórház előtti körforgalomtól is bejuthatnak. Kihajtani minden esetben csak a Dorottya utca felé lehet – tájékoztatta a hirek.unideb.hu-t a DE KEK főigazgatósága.

A dolgozók és a civilek a Traumatológia előtti parkolók, Bartók Béla úthoz közelebb eső, „alsó sorát” használhatják. Az épülethez közelebbi „felső soron” csak és kizárólag az Országos Mentőszolgálat és a betegszállítók gépjárművei közlekedhetnek és parkolhatnak. A parkoló napi 24 órában üzemel. A Pszichiátria előtti és a Dorottya utcai külső dolgozói parkolóban a parkolási rend változatlan.

Szerdától a Dorottya utcai teherportán csak a dolgozók, kórházi beszállítók, adományozók, a műszaki, építészeti átalakításokat végzők és a szülészetre érkezők hajthatnak be a kórház területére.

A gyalogosforgalom is módosul április elsejétől. A kórház főbejáratán nem lehet bemenni az épületbe, a büfé és a posta az udvar és a gyógyszertár felől megközelíthető. A lakossági gyógyszertár működési rendje nem változik.

A Bartók Béla úton lévő 4-es portán a gyalogosforgalom változatlan.

Események

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék szemináriumsorozatának következő állomásán Mándi Mihály Gerinces agyméret adatbázis építés, és az agyméret és utódgondozás kapcsolata című előadását hallgathatják meg.

A DE Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Pedagógiák metszéspontjában / At the crossroads of pedagogies címmel szervezi meg az ERASMUS+ Blended Intensive Programme (BIP) nyitófogadását.

A Fulbright Bizottság idén is több kategóriákban hirdet ösztöndíjakat a 2025-2026-os tanévre az Egyesült Államokba. Ezzel kapcsolatban tartanak tájékoztatót a Debreceni Egyetemen április 9-én 11 órától a Nemzetközi Irodában.  Időpont: 2024. április 9. kedd 11 óra Helyszín: Debreceni Egyetem Nemzetközi Iroda (4032 Debrecen, Nagyerdei körút 68.)