Változások a betegellátásban a Fül-Orr-Gégészeti és Fej- Nyaksebészeti Klinikán

A koronavírus járvány miatti veszélyhelyzetre való tekintettel az ambulancián jelenleg megváltozott betegellátási rend áll fent.

Az időpontos előjegyzés átmenetileg szünetel.

A sürgősségi esetek, illetve a daganatos betegek ellátása zavartalan.

Fül-orr-gégészeti vizsgálatra érkezés előtt mind a gyermekek, mind a felnőttek számára szükséges beutaló kérése az illetékes sürgősségi betegellátó intézményektől vagy háziorvostól. A beutalón fel kell tüntetni, hogy a szakvizsgálatra utalt beteg koronavírus fertőzés szempontjából nem gyanús eset.

Beutaló nélkül csupán az azonnali sürgős ellátást igénylő betegeket, úgymint vérző, fulladó vagy légúti idegentestes beteget látják el.

A rhinológia, otoneurológia, logopédia, foniátria szakrendeléseket szünetelteti a klinika.

A betegek csak indokolt esetben léphetnek az épületbe, ezt minden bejáratnál szigorúan ellenőrzik.

A Klinika arra kéri a betegeket, hogy a belépéskor az automata mellett végezzenek kézfertőtlenítést a mellékelt oldatokkal.

A váróteremben kérik, egymástól biztonságos – lehetőleg 2, de legalább 1 méter – távolságra foglaljanak helyet. A védőmaszk hordása hasznos, a személyi kézfertőtlenítő alkalmazása kötelező.

Fekvőbetegosztályon jelenleg szintén csak sürgősségi (akut felső légúti eredetű fulladás, heveny vérzés, konzervatív kezelést igénylő, hirtelen kialakult cochleo-vestibuláris betegség, úgymint szédülés, hallásvesztés, fülcsengés), illetve daganatos betegek ellátása folyik.

A programozott, életminőség javító műtéteket az ide vonatkozó rendeletek alapján a veszélyhelyzet idejére felfüggesztették. Ugyanígy szünetel tervezett rheológiai infúziós kezelési betegellátás is.

A járvány okozta veszélyhelyzet elmúltával, a korlátozások feloldása után folytatódik az eddig megszokott előjegyzési rendszer mind a járó- mind a fekvőbeteg részlegen.

A vizsgálatokkal, előjegyzéssel, betegségével, panaszaival keresse az intézményt a 06 (52) 255-805-ös telefonszámon, ahol útmutatással és tanácsadással készséggel állnak rendelkezésre.

Események

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék szemináriumsorozatának következő állomásán Mándi Mihály Gerinces agyméret adatbázis építés, és az agyméret és utódgondozás kapcsolata című előadását hallgathatják meg.

A DE Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Pedagógiák metszéspontjában / At the crossroads of pedagogies címmel szervezi meg az ERASMUS+ Blended Intensive Programme (BIP) nyitófogadását.

A Fulbright Bizottság idén is több kategóriákban hirdet ösztöndíjakat a 2025-2026-os tanévre az Egyesült Államokba. Ezzel kapcsolatban tartanak tájékoztatót a Debreceni Egyetemen április 9-én 11 órától a Nemzetközi Irodában.  Időpont: 2024. április 9. kedd 11 óra Helyszín: Debreceni Egyetem Nemzetközi Iroda (4032 Debrecen, Nagyerdei körút 68.)