Változik a sürgősségi ellátás rendje a Debreceni Egyetem betegellátó helyein

Tisztelt Betegeink!

A járványügyi folyamatokat Debrecenben nem a tömeges megbetegedések jellemzik,
ugyanakkor szükségessé vált a felső légúti panaszokkal rendelkező betegek elkülönített
ellátása. A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórháza a járványellenes küzdelem
egyik kijelölt Kórháza.

Ez okból 2020. március 28. reggel 8 órától a betegfogadás rendje módosul:

1. a Kenézy Egyetemi Kórház Sürgősségi Osztálya a kijelölt légúti sürgősségi ellátó hely,
ahová a légúti panaszos betegeket várjuk, (láz, köhögés) míg
2. a Klinikai Központ Sürgősségi Klinikáján a felsőlégúti infekció tüneteit nem mutató
betegeket fogadjuk.

Mindkét sürgősségi ellátó helyünkön a betegek egy előzetes vizsgálaton esnek át. Szükség
esetén a Klinikai Központ Sürgősségi Klinikájára érkező betegek láz és köhögés, nátha esetében
át lesznek irányítva a Kenézy Egyetemi Kórházba, és fordítva a Kenézy Egyetemi Kórház
Sürgősségi Osztályára érkező, felső légúti infekció tüneteit nem mutató panaszos betegek
ellátása az előszűrés után a Klinikai Központ Sürgősségi Klinikáján fog történni.

Nagyon kérjük betegeinket, hogy tüneteikkel saját érdekükben először telefonon
háziorvosukhoz forduljanak, és a velük történt konzultációt követően keressék fel a gyors
ellátás érdekében, a fentieknek megfelelően a sürgősségi ellátó helyeket.

A járvány leküzdése közös érdekünk, kérjük betegeink megértését.

Letölthető dokumentumok

Események

Széchenyi és Kossuth karikatúrán – félreértések története történészszemmel címmel Velkey Ferenc, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézet docense tart előadást a Science Caféban.

A Debreceni Egyetem Tehetségtanácsa konferencia keretében mutatja be a Tehetség Program munkáját.

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara (TTK) 2024. április 25-én csütörtökön újra megrendezi a már hagyományos TTK Szakmai Napot. A rendezvény célja, hogy erősítse a kar kapcsolatait a gazdasági élet szereplőivel, lehetőséget biztosítson a vállalatoknak a bemutatkozásra és a Karon folyó képzések megismerésére, valamint segítse a kar hallgatóinak diploma utáni elhelyezkedését. Időpont: 2024. április 25. (csütörtök) 10 óra Helyszín: Debreceni Egyetem Élettudományi Központ (Debrecen, Egyetem tér 1.)