Módosult az állatkísérletekről szóló rendelet

A Debreceni Egyetem Munkahelyi Állatjóléti Bizottsága (DE MÁB) tájékoztatja Önöket, hogy a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Földhivatali Főosztály HB/06-ÉLB/3490-2/2019 számú levelében értesítette a DEMÁB-ot, hogy „Az állatkísérletekről szóló 40/2013. (II. 14.) Korm. rendelet” a következőképpen módosult:


- a genetikailag módosított egyedek invazív genotipizálása (pl. farokvéglevágás) a továbbiakban kísérletnek minősül.


Ezért a jövőben:


- az invazív genotipizálást  a kutatási kérelmekben fel kell tüntetni,
- a tenyésztő létesítmények (pl.tenyésztési engedéllyel rendelkező állatházak és felhasználók) benyújthatnak egy általános projektkérelmet (pl. „Genetikailag módosított egerek genotipizálása” címmel), ahol az egyes invazív genotipizálási módszerek jelentik a projekt kísérleteit. Amennyiben egy kutatási projektben a kérelmező, már egy ilyen engedély alapján előzetesen genotipizált állatokat használ fel, neki nem kell az invazív genotipizálásra még egyszer engedélyt kérnie (ezt azonban jeleznie kell a kérelemben).
- az invazív genotipizálásra szóló projektkérelemben fel kell tüntetni: a genotipizálási eljárás leírását, a kísérlet hosszát, az egerek fejlődési állapotát, genotípusát, az állatok számát, valamint az állatok sorsát a kísérlet (genotipizálás) végén. A farokvég levágását alkalmazó genotipizálás súlyossági besorolása: enyhe.


Debreceni Egyetem Munkahelyi Állatjóléti Bizottság (DE MÁB)

Események

Ebben az évben is megrendezi a felvételi döntés, pályaválasztás előtt álló középiskolások számára beiskolázási nyílt napjait a Debreceni Egyetem. Szolnokon január 8-án, szombaton számtalan program segítségével ismerkedhetnek meg az érdeklődők az intézmény nyújtotta lehetőségekkel.

A Gazdaságtudományi Kar végzős hallgatói január 17-én, pénteken 9 és 12 órától vehetik át diplomájukat a Debreceni Egyetem Főépületének Díszudvarán.