Fontos változások a DExam vizsgarendszerben

Fontos változások és könnyítések léptek életbe a DExam vizsgarendszerben 2019 júliusától, amelyekkel a vizsgázók a 2019. évi őszi vizsgaidőszakban találkoznak először.

Szótárhasználat

Minden szinten használható akár egynyelvű, akár kétnyelvű nyomtatott szótár az Íráskészség vizsgarészen. A középfokú (B2) és felsőfokú (C1) Beszédkészség vizsgarészen az 1. feladatra való felkészülés során a vizsgázók egynyelvű és/vagy kétnyelvű nyomtatott szótárt használhatnak.

Felsőfokú (C1) Olvasáskészség és nyelvismeret vizsgarész

Kikerült a feladatsorból a Hiányos szöveg kiegészítése szókészletből és a Hibajavítás feladat, így a vizsgán kettővel kevesebb - 6 helyett csak 4 - feladatot kell megoldani. Erre 90 perc áll a vizsgázók rendelkezésre.

DExam Intenzív 2019. Ősz

DExam szóbeli és írásbeli nyelvvizsgára felkészítő 30 órás intenzív tanfolyamok indulnak szeptember 12-én, jelentkezési határidő: 2019. szeptember 5. (csütörtök), 16 óra. A DExam intenzív tanfolyam betekintést nyújt a vizsgafeladatokba, illetve lehetőséget ad arra a nyelvtanulóknak, hogy elmélyítsék, kiegészítsék nyelvtani / szókincsbeli ismereteiket.

Bővebb információ.

Események

Félévzáró gálakoncerten lépnek közönség elé és mutatják meg tehetségüket a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet szabadon választható könnyűzenei kurzusának hallgatói a Liszt teremben. Az egyetemisták hazai és külföldi előadóktól adnak elő kortárs és néhány évtizeddel ezelőtt megjelent slágereket.Időpont: 2024. május 19., vasárnap 20:00Helyszín: Liszt terem, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

A Debreceni Egyetemen folytatódik a tanári pálya népszerűsítésére indított „Akik arra születtek…” Pedagógus álláshelyek 2024. rendezvénysorozat.

-

Doktorandusz konferenciát rendez a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájának Történelem Programja.