Informatikai nyári tábor

A Debreceni Egyetem Informatikai Kara két, egyhetes nyári tábort rendez középiskolások és általános iskolások (elsősorban 7-11. osztályos tanulók, 12-18 éves korosztály) számára. A kezdő tábor időpontja 2019. július 22-26., a haladó tábor pedig augusztus 26-30. között lesz, 8-16 óráig. Mindkét tábor maximum 20 diák számára nyújt térítésmentes lehetőséget a részvételre, amelyet a szervezők pályázati forrásból finanszíroznak. A résztvevők programozási ismereteket szerezhetnek gyakorlati és játékos feladatokon keresztül, emellett betekintést nyerhetnek az Informatikai Kar oktatóinak, kutatóinak és hallgatóinak mindennapjaiba is. A tábor ideje alatt az étkezés (tízórai, ebéd, uzsonna) is megoldott.

A kar megnyitja kutatólaboratóriumait, ahol a tábor lakói felkészült és elkötelezett munkatársaink irányításával egy-egy kutatási projektet is megismerhetnek.

A kezdő táborban a teljesen kezdőkre számítunk, akik még nem rendelkeznek programozási, algoritmizálási ismeretekkel. Itt egyszerűbb fejtörők, interaktív rendszerek segítségével ismertetjük meg őket a programozás kezdő lépéseivel.
(Oktató: Kovács Zita)

A haladó táborban olyan diákok jelentkezésére számítunk, akik már otthonosan mozognak a programozás világában, képesek önállóan programot írni. Ez a tábor egy új, újra divatossá váló szemléletmódot kíván átadni, mely lassan beszivárog napjaink divatos nyelveibe is. A Racket (racket-lang.org) programozás nyelv révén, nulláról indulva ismertetjük meg a funkcionális programozást, ám a tempós haladáshoz elengedhetetlen valamely más programnyelv építőköveinek ismerete.
(Oktató: Aszalós László)

Jelentkezés:

Haladó tábor

Kezdő tábor

Bővebb információ: Cserhátiné Vecsei Ildikó vecsei.ildiko@inf.unideb.hu
weblap: https://www.inf.unideb.hu/hu/nyari-tabor

Események

Félévzáró gálakoncerten lépnek közönség elé és mutatják meg tehetségüket a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet szabadon választható könnyűzenei kurzusának hallgatói a Liszt teremben. Az egyetemisták hazai és külföldi előadóktól adnak elő kortárs és néhány évtizeddel ezelőtt megjelent slágereket.Időpont: 2024. május 19., vasárnap 20:00Helyszín: Liszt terem, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

A Debreceni Egyetemen folytatódik a tanári pálya népszerűsítésére indított „Akik arra születtek…” Pedagógus álláshelyek 2024. rendezvénysorozat.

-

Doktorandusz konferenciát rendez a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájának Történelem Programja.