CLIMATHON 2016 - DEBRECEN

A CLIMATHON az egész világon ugyanazon a napon – 2016. október 28-án – megrendezésre kerülő, 24 órán át tartó szakmai rendezvény.

A CLIMATHON-t a Climate KIC szervezi a világ 37 országának számos nagyvárosában. Az érintett városok klímaváltozásaival kapcsolatos kérdésekre keresi a választ az emberek, egyetemi hallgatók bevonásával. A CLIMATHON célja, hogy választ és megoldást találjon a világ városaiban tapasztalt kihívásokra, ezért a résztvevők összeülnek 24 órára egy klímaváltozás-témájú problémamegoldó Workshop-ra. Minden egyes résztvevő csoport kidolgoz egy helyi, klímaváltozással összefüggő feladatot, amely az emberek életére hatással van.

Magyarországot a Debreceni Egyetem, Kerpely Kálmán Szakkollégium képviseli. A Kerpely Kálmán Szakkollégium a „Közlekedésfejlesztés”-t választotta kidolgozandó feladatául, Debrecen város vonatkozásában, amely később adaptálható lesz más nagy városokra is. A világ több városában a várostervezést, infrastruktúrát, a lakások helyzetét, a vízellátást, hulladékszállítást, vagy épp a városról készült műholdas képek felhasználását javasolják megvitatásra.

A résztvevők az eseményen külön csoportokban dolgoznak 24 órán keresztül. A 24 órás intenzív együttműködést és megoldáskeresést követően a helyi, városi érdekhordozókból álló zsűri választja ki azt a legjobb ötletet, melynek kidolgozói díjban részesülnek.

A Workshop-ok lehetőséget teremtenek az egyetemi hallgatók, a vállalkozók és innovátorok bevonására. Lehetőség lesz kapcsolat kiépítésére a helyi vállalkozásokkal, valamint a helyi közösségek klímaváltozással szembeni fellépésének megismerésére szerte a világon, és potenciális együttműködésre új Climate KIC partnerekkel.

Időpont: 2016. október 28. 10 óra
Helyszín: Debreceni Egyetem MÉK – Nagytanácsterem (Debrecen, Böszörményi út 138.)

Dokumentumok