A konferencia immár egy évtizede nyújt teret a kiemelt figyelmet, a különleges bánásmódot igénylő személyek - sajátos nevelési igényűek, fogyatékossággal élők, beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel élők, tehetségek, hátrányos helyzetűek - helyzetével, ellátásával, fejlesztésével, a problémáik megoldásával foglalkozó hazai és külföldi tudományos kutatóknak és szakembereknek a tudományos eredményeik megjelentetéséhez.
A jubileumi tanácskozás kiemelten támogatja az olyan, a Neumann János Program által is fókuszba állított témákat, mint az egészséges élet megőrzését szolgáló megelőző, gyógyító és ellátó rendszerek kiépülése, fejlődése a kora gyermekkortól kezdve az időskorig. Emellett a a környezettudatos és fenntartható fejlődésre épülő, klímasemlegességet hangsúlyozó új technológiák alkalmazását, valamint a mesterséges intelligencia, a digitális eszközpark és magas szintű digitális készségek fejlesztését lehetővé tevő megoldások, oktatási metódusok bevezetését az érintettek oktatásában, nevelésében.
A konferencia inter- és multidiszciplináris jellege miatt nemcsak a pedagógia és pszichológia területéről szóló témák számára nyújt teret, hanem lehetőséget ad más tudományágak – mint például orvostudomány, jog, antropológia, szociológia, mérnöki tudományok – tudományos képviselőinek is az eredményeik prezentálására, kapcsolatok építésre.
A konferencia megnyitójának időpontja: 2025. április 24. (csütörtök) 10 óra
Helyszín: Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar, Hajdúböszörmény, Désány István u. 1- 9.
Minden eddiginél több csaknem 150 előadás hangzik el 30 szekcióban a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar, valamint a Különleges Bánásmód Folyóirat Szerkesztőségének idei Különleges Bánásmód Nemzetközi Interdiszciplináris Konferenciáján 2025. április 24-26 között.
Dokumentumok