A rendezvényen a vállalatok a 20 év alatti, pályaválasztás előtt álló lányoknak mutatják be, milyen izgalmas és vonzó a technikai, a természettudományos, valamint az informatikai szakmák világa.

A minőségi, szakképzett munkaerő utánpótlására hazánkban nagy igény mutatkozik a cégek részéről, miközben még mindig alacsony a műszaki, matematikai vagy természettudományi területeken tanuló és dolgozó nők aránya.

A TechCsajok rendezvénysorozat szeretné felkelteni a 14-20 éves középiskolás lányok és egyetemista diáklányok érdeklődését a műszaki, technikai, természettudományos, valamint informatikai területek és szakmák iránt.  Az eseményen számos vállalat és képzéssel foglalkozó intézmény mutatja be, milyen változatos tanulási és karrierlehetőségeket kínálnak ezek a területek.

Az eseményeken a régió összes középiskolája és szakközépiskolája részt vehet, valamint az érdeklődő egyetemista lányokat is várják.

Időpont: október 17-én, 9 óra

Helyszín: Debrecen, Hall