Mádi kalandtúra

A Tokaji Borvidék szívébe, Mádra, a mádi dűlőkbe invitál mindenkit egy gyalogtúrára, "Wine-Caching " kalandtúrára a Debreceni Egyetem Mádi Borakadémiája.

Időpont: 2022. október 8. szombat 9 óra

Helyszín: Mádi Bor Akadémia – Mád, Rákóczi utca 37, Borsay-kastély Debreceni Egyetem

A Mádi Bor Akadémia és Mád Hegyközség közös fejlesztésének eredményeként útjára indult az iMád telefonos bor-turisztikai applikáció. Az iMád app segít megtalálni a geo-caching-hez hasonlóan elrejtett geo-ládákat, amelyek Mádon stílszerűen boros palackok lesznek. A palackok ebben az esetben nem mádi bort rejtenek, hanem egy feladványt, amit viszont borra lehet beváltani a célállomáson.

A regisztrált 2-3 fős csapatok a Borsay-kastélyban rövid eligazításon, és egy társasjátékban vehetnek részt. A csapatok elindulnak Mád dűlőibe, a túraútvonalon, ahol "Wine-Caching" pontokat, borospalackokat keresnek. Megtalálásukkal egy betűrejtvényt fejthetnek meg, amely 1 palack Mádi bort ér, minden résztvevőnek.

Technikai információk:

A játékban való részvétel feltétele az iMád és Természetjáró applikáció használata, amely ingyenesen letölthető.

Csapatok érkezése, regisztráció 9 órától

A gyalogtúra hossza 8,2 km, 217méter szintkülönbség, becsült időtartam 2 óra 15 perc.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: madiborakademia@unideb.hu

További információ: www.madiborakademia.hu