Nem lesz kötelező sportköri díj a Debreceni Egyetemen

Nem érvényesíti a Debreceni Egyetem a gyakorlatban a Szenátus 2016. június 30-ai ülésén elfogadott sportköri tagdíjat. A nyár folyamán a hallgatói képviselőknél, majd tanévkezdéskor a hallgatók egyes csoportjaiban felmerült kérdések miatt döntött úgy a Hallgatói Önkormányzat és az intézmény vezetése, hogy a nyár elején elfogadott passzusokat átgondolja, így már a mostani szemeszterben esedékes díjtétel sem került kiírásra a tanulmányi rendszerben, azaz nem került bevezetésre. Az eredeti elképzelések szerint az intézmény az egészségtudatos egyetem modelljének kialakítását, a nemzetközileg is kiemelkedő infrastruktúra használatát és további fejlesztését, napi szabad igénybevételét, valamint egy a világ vezető egyetemein szokásos közösség kialakítását kívánta megalapozni a döntéssel. A javaslatot a Hallgatói Önkormányzat átdolgozta, és a döntés módosítását kezdeményezte a Rektornál. A tervek szerint azon hallgatók, akik a speciális intézményi infrastruktúrát és szolgáltatásokat (SET központ, fitness központ, uszoda, rendezvények) ingyen, illetve jelentős kedvezménnyel szeretnék igénybe venni, csatlakozhatnak a Debreceni Egyetem ezen közösségéhez. Mivel az intézmény elkötelezett abban, hogy valamennyi egyetemi polgár számára elérhetőek legyenek az egészségmegőrzéshez kapcsolódó szolgáltatások, így a szociálisan rászorulóknak térítésmentességet biztosít. A Szenátus a Hallgatói Önkormányzat előterjesztésére október végi ülésén dönt a kérdésről.

Debreceni Egyetem Sajtóiroda

Letölthető dokumentumok

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.