Negyedjére is begyűjtöttük a pontokat

Nem a legjobb teljesítményt nyújtotta a DASE U16-os csapata, de kétség nem fért ahhoz, hogy győztesen hagyja el a Komádi pályát.

Sáfár Péter alakulatának is meg kellett azzal birkóznia, amellyel a fiatalabb korosztálynak, mégpedig a meglehetősen kicsi játéktérrel és a rossz talajú pályával. De srácaink azzal a céllal utaztak Komádiba, hogy folytatva a jó szériát, ismét begyűjtik mindhárom egységet.

Kellett idő, míg alkalmazkodtunk a pálya adottságaihoz, illetve ellenfelünk agresszív harcmodorához, de már a középkezdés után mi domináltunk. A házigazdák megszállták védőharmadukat, játékuk kimerült abban, ha hozzájuk került a labda, egyből rúgták előre. Mi sem a legjobb teljesítményt nyújtottuk, becsúsztak hibák, pontatlanságok, de fölényünk a 21. percben góllá érett, ekkor Pósán Botond volt eredményes. A szünetig hátralévő időben is a mi akaratunk érvényesült, előnyünket viszont már nem tudtuk növelni.

A térfélcserét követően sem változott a játék képe, bár továbbra is akadozott a gépezet, de mi irányítottunk, védekezésre kényszerítettük ellenfelünket. Az 50. percben Juhász Gábor villant és kettőre nőtt a különbség, az 57. minutumban pedig Tóth Bence nyitotta tovább az ollót. A pontok már zsebben voltak, de hogy teljesen biztos legyen, arról a 70. percben Kulcsár Noel gondoskodott, így 0-4 lett a vége.

Vármegyei U-16 A 4. forduló

JVSC-Komádi – DASE: 0-4 (0-1)

DASE: Gencsi – Juhász (Bartha 75’), Bíró (Fórizs 52’), Kulcsár (Szűcs 71’), Molnár (Freudenfeld 75’), Szilágyi (Karacs 75’), Rácz (Fekete 64’), Tóth B., Pósán (Vincze-Gál 60’), Hidegkuti, Valkai

Edző: Sáfár Péter

Gólszerzők: Pósán 21’, Juhász 50’, Tóth B. 57’, Kulcsár 70’

Sáfár Péter: A keskeny és rövid pálya nem kedvezett a kombinatív játéknak, ráadásul a mérkőzés elején nehezen alkalmazkodtunk ellenfelünk agresszív stílusához. Ennek ellenére végig mi domináltunk, de nem a mai volt a legjobb meccsünk, sok volt a technikai hiba, ám sikerült négyszer betalálnunk. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.

The post Negyedjére is begyűjtöttük a pontokat appeared first on DEAC.