Nagy falat volt a Haladás

A Debreceni Egyetem alakulata már a 11. percben háromgólos hátrányba került, végül 6-1-es vereséggel zárta a pénteki bajnokit.

A futsal NB I negyedik fordulójának nyitómeccsén a DEAC a címvédő Haladást fogadta pénteken a DESOK-ban. A szombathelyiek ebben a szezonban is nagy célokat tűztek ki, így nem várt könnyű mérkőzés Tihanyi Csaba legénységére.

Már a második percben megszületett a találkozó első gólja: egy szabadrúgás-variáció után a lekészített labdát Dróth Zoltán lőtte Faragó Ádám kapujába. Nem sokkal később Hadházi Sándor Máté cselezgetett, majd tüzelt, de szerencsére Faragó védett. Kapusunknak a folytatásban is többször akadt dolga, ennek ellenére az eredmény egy ideig nem változott. A félidő közepén Dróth megint megvillant, a Hali klasszisa Kovács Ádám szorításában kapura fordult, a bombája pedig a kapufát is érintve jutott a gólvonalon túlra. Nem sokáig szerepelt 0-2 a kijelzőn, mivel a 11. minutumban Da Rosa Schlemper is beköszönt, ezzel már hárommal vezettek a vendégek. A 15. percben kozmetikáztunk az eredményen: Gonzalo Galán Carsí lőtte a kapu előterébe a labdát, amit végül Győri Balázs kotort be. A szünet előtt Dróth még kiosztott egy gólpasszt is, az akciót Vatamaniuc-Bartha Dávid fejezte be, ezzel pedig visszaállt a háromgólos különbség.

A szünet után Vass Ottó veszélyeztetett, de a Hali kapusa üggyel-bajjal hárított. A Haladás a fórja ellenére sem vett vissza, ezt támasztja alá, hogy Hadházi egy balról érkező centerezés után betalált, majd a 34. percben Sipos Gergő is feliratkozott a gólszerzők listájára. A hátralévő időben nem tudtunk közelebb zárkózni, vagyis a szombathelyiek 6-1-re diadalmaskodtak. Együttesünk legközelebb szeptember 12-én bizonyíthat a bajnokságban, ekkor Kecskeméten vendégeskedik.

Futsal NB I 4. forduló
DEAC-Haladás VSE 1-6 (1-4)
DESOK, vezette: Szilágyi Norbert, asszisztensek: Goneth Béla, Balla Levente.
Gólszerzők: Győri (15.), ill. Dróth (2., 10.), Da Rosa (11.), Vatamaniuc-Bartha (18.), Hadházi (28.), Sipos (34.)
A DEAC összeállítása: Faragó Á. – Vass, Franchu, Erdei Sz., Gonzalo Galán Carsí. Cserék: Vincze, Faragó L., Balázsi, Erdei K., Krajnyák, Győri, Tóth B., Kovács Á., Magyar. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.

Fotó: Derencsényi István

The post Nagy falat volt a Haladás appeared first on DEAC.