Multiplikációs rendezvény az autisták munkahelyi veszélyeinek csökkentéséről szóló Erasmus+ projektben

A Debreceni Egyetem partnerként vesz részt a “PREVENTION OHS HAZARDS AND RISKS FOR ASD PEOPLE” című projektben, amelynek vezető partnere a spanyol AEGARE – Galíciai Vállalkozók Egyesülete Aragonban és az Ebro folyó területén.

A projekt az Erasmus+ európai program támogatásával valósul meg a SEPIE (Servicio Español Para la Internacionalización de la Educación - Spanyol szolgálat az oktatás nemzetközivé tételéhez) irányításával, amely a spanyol Oktatási, Kulturális és Sport Minisztériumhoz tartozik.

2018. december 14-15-én tartották a projekt magyarországi multiplikációs rendezvényét, amelyen bemutatták a projektet, valamint annak eddig elkészült intellektuális outputjait. A rendezvényen érdekes eszmecsere folyt az autisták magyarországi helyzetéről, valamint a szükséges lépésekről, illetve a jelenlévők elmondták javaslataikat a projektben végzett tevékenységekkel kapcsolatban is.

További információk elérhetőek a projekt honlapján: http://stopasd.org/

Események

Interaktív programokkal, kiállításokkal, tudomány népszerűsítő előadásokkal várja az érdeklődőket a Növények napja rendezvénysorozatra a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja és a a Debreceni Református Egyetemi Gyülekezet jótékonysági gardróbvásárt szervez.

A Debreceni Egyetemen zajló űrkutatási projekteket és a DE SPACE programot ismerhetik meg az érdeklődők a DE Tudományos Igazgatóság által szervezett workshopon.