Mesterséges intelligencia (MI) az oktatásban

A Multimédia és E-learning Technikai Központ e-learning rendszerében már elérhető "A mesterséges intelligencia használata az oktatásban" című e-learning kurzus.

Az online tréning kifejezetten az oktatók számára készült, és tájékoztat az elmúlt 1-1,5 évben elérhetővé vált mesterséges intelligencia megoldásokról, valamint arról, hogy ezek hogyan hatnak az oktatásra.

A kurzus az úgynevezett generatív nyelvi modellekre (OpenAI ChatGPT, Google Gemini) fókuszál.

A kurzus elérhetősége: https://elearning.unideb.hu//MI_az_oktatasban

A kurzus jelenleg csak oktatók és e-learning adminisztrátorok érhetik el.

Az MI használata gyorsan fejlődik, ezért a kurzus tananyagát folyamatosan frissítjük.

Reméljük, hogy a kurzus segítségével még hatékonyabban tudják majd használni az MI-t az oktatásban.

A tananyag az RRF-2.1.2-21-2022-00003 jelű, „Gyakorlatorientált felsőfokú képzések infrastrukturális- és készségfejlesztése a Debreceni Egyetemen” című projekt keretében készült. Ezért kérjük, hogy a kurzus felületén töltsék ki a projekt belépési és kilépési kérdőíveit online, amely 2-3 percet vesz igénybe.

Multimédia és E-learning Technikai Központ - elearning@metk.unideb.hu

Közzététel dátuma

Események

Flashmob-bal kezdődik Debrecenben az idei, március 31. és április 5. között rendezett Wunderbar fesztivál, amelyen a német kultúra, zene, gasztronómia és hagyományok, valamint a nyelvtanulás áll a középpontban.

Emlékünnepséget rendez fennállásának ötödik évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Konfuciusz Intézete.

A Debreceni Egyetemen tartja kihelyezett ülését a Magyar Tudományos Akadémia Tánctudományi Munkabizottsága. A Bölcsészettudományi Kar Néprajztudományi és Muzeológiai Intézete ebből az alkalomból mutatja be Varga Gyula néprajzkutató munkásságát feldolgozó kiadványát.