Megújult a Debreceni Egyetem felsőoktatási infrastruktúrája

Sajtóközlemény

Megújult a Debreceni Egyetem felsőoktatási infrastruktúrája

2022. március 24.

A Széchenyi 2020 Program keretein belül került fejlesztésre és bővítésre a Debreceni Egyetem felsőoktatási infrastruktúrája a gyakorlati és szakmai képzés megújítása érdekében. A beruházás számtalan új lehetőséget teremtett a felsőoktatási képzés területén, kiszélesítette a gyakorlati képzés lehetőségeit, elősegítette a felsőoktatás kibocsátásának minőségi javulását és az erre épülő munkaerő-piaci kapcsolatmenedzsment és technológia-transzfer tevékenységeket. A vissza nem térítendő támogatás összege 8,318 milliárd forint, melyet az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosított.

Az EFOP-4.2.1 konstrukció általános célja a felsőoktatási intézmények gyakorlati képzéssel, oktatással, kutatással kapcsolatos infrastruktúrájának fejlesztése annak érdekében, hogy a tudásalapú társadalom és gazdaság követelményeinek megfelelő, európai és globális ér- telemben véve is versenyképes szolgáltatásokat legyenek képesek nyújtani. A konstrukció segítségével a hallgatói terek, hallgatók által használt oktatási eszközök és laborok újulhattak meg, valamint célzott épület-beruházások valósulhattak meg, a hallgatók gyakorlati és elméleti képzésének javítása érdekében.

Az EFOP-4.2.1-16-2017-0015 jelű, „A Debreceni Egyetem felsőoktatási infrastruktúra fejlesztése” című projekt során az Egyetem a munkaerő-piaci tendenciákat figyelembe véve választotta ki a fejlesztendő területeit.

Az Egyetem téri Campuson jött létre a projekt „zászlóshajója”, a többfunkciós Learning Center, amely egy 3 szintes, előadó és szemináriumi termekkel kombinált tanuló központ.

A beruházás részeként megvalósult a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karhoz kapcsolódó Gépszín és a Talajvizsgáló labor felújítása, a Műszaki Kar egy részének rekonstrukciója, a Társadalomtudományi és Egészségtudományi Oktatási Központ felújítása, a Természettudományi és Technológiai Kar Villamosmérnöki Tanszék felújítása, a Bölcsészettudományi Kar V. tanterem felújítása, az Általános Orvostudományi Kar Szemészeti Tanszék rekonstrukciója. Az Egészségügyi Karon Skill Labor jött létre.

A III. számú Belgyógyászati Klinika tetőtér beépítés, az Informatikai Kar padlástér beépítés, az Élettudományi Könyvtár belső átalakítás, a Főépület Duplumtár átalakítás, a Fogorvostudományi Kar Fantom Laborjának, továbbá a Sebészeti Műtéttani Tanszék Skill Laborjának kialakítása szintén a projekt szerves részét képezték.

Eszközbeszerzések az Általános Orvostudományi Kar, a Bölcsészettudományi Kar, a Gazdaságtudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar, a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, a Műszaki Kar, továbbá a Természettudományi és Technológiai Kar esetében valósultak meg. Sikeresen zárult az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár, az Egészségügyi Kar Skill Labor felszereléseinek, a Fogorvostudományi Kar, valamint a Learning Center informatikai eszközeinek beszerzése.

A beruházás 2017. április 01. napon indult, a projekt zárásának dátuma 2022. március 27. A fejlesztések teljes költsége 8 317 964 252 forint.

 

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A hagyományoknak megfelelően idén is megrendezi őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségét a Debreceni Egyetem.

Ritók Lajos képzőművész képeiből nyílik kiállítás november 23-án, szombaton az Élettudományi Galériában.

A Debreceni Református Egyetemi Templomban tartja ünnepi kórushangversenyét november 23-án, szombaton a 75 éves kolozsvári Sigismund Toduta Zenei Főgimnázium Guttmann Mihály Vegyeskara, kiegészülve a Kollégiumi Kántussal.