MEGÚJUL AZ ÁPOLÁSI ESZKÖZPARK AZ „EGYSÉGES ÁPOLÁSI ESZKÖZPARK KIALAKÍTÁSA” CÍMŰ, EFOP-2.2.0-16-2016-00003 AZONOSÍTÓ SZÁMÚ PROJEKTJE KERETÉBEN.

2018 | 09 | 04
Pályázati Központ
DEBRECENI EGYETEM

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Az EFOP-2.2.0-16-2016-00003 azonosító számú „Egységes ápolási eszközpark kialakítása” című pályázat keretein belül a Debreceni Egyetem 575 286 548 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Ápolási és Szakdolgozói Igazgatósága felmérést végzett arról, hogy mely szervezeti egységeknek, milyen ápolási eszközfejlesztésre lenne szüksége. A felmérést összegezve történt a pályázat benyújtása.

2018. június 1-jén érkezett meg a Debreceni Egyetem Klinikai Központba az igényelt ápolási eszközök közül az első szállítmány 45,5 millió Ft értékben, amely 30 db betegkiültető fotelből és 32 db speciális antidecubitus matracból állt. Ugyanezzel a szállítmánnyal a projekten belül a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház 16 db elektronikusan mozgatható multifunkcionális ápolási ágyat és 3 db speciális antidecubitus matracot kapott 14,2 millió Ft értékben.

Az ápolási eszközök beállításra kerültek az egyes klinikákon és kórházi osztályokon. A kollégák az új eszközök használatának elsajátítása érdekében oktatáson vettek részt.
A pályázatban kapott ápolási eszközök javítják a betegellátás ápolásszakmai minőségét és enyhítik az egészségügyi szakdolgozók terheit.

A kedvezményezett neve: Állami Egészségügyi Ellátó Központ, Debreceni Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szegedi Tudományegyetem
Támogatás összege: 8 000 000 000 Ft
Debreceni Egyetemre eső támogatási összeg: 575 286 548 Ft
Támogatási intenzitás: 100%
Projekt időtartama: 2017.01.01. - 2018.10.31.
Szakmai vezető: Gál Mária
E-mail: gal.maria@med.unideb.hu

Események

Interaktív programokkal, kiállításokkal, tudomány népszerűsítő előadásokkal várja az érdeklődőket a Növények napja rendezvénysorozatra a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja és a a Debreceni Református Egyetemi Gyülekezet jótékonysági gardróbvásárt szervez.

A Debreceni Egyetemen zajló űrkutatási projekteket és a DE SPACE programot ismerhetik meg az érdeklődők a DE Tudományos Igazgatóság által szervezett workshopon.