Meghirdették a Nemzeti Kutatási Kiválósági Program pályázatait

A korábbi OTKA pályázatok örököseként a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) Nemzeti Kutatási Kiválósági Program (NKKP) néven hirdette meg a megújult alapkutatási pályázati rendszert.

Az egyes pályázati kategóriák részletes felhívásai elérhetőek a https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/palyazatok/aktualis-felhivasok oldalon.

A benyújtási határidők az egyes kategóriákban:

• magyar-osztrák és magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázatok (ANN: 4 év, max 48 MFt; SNN: 3 év, max 36 MFt): június 17.
  • STARTING kutatási pályázat (korábbi OTKA-FK, 4 év, max 100 MFt): június 19.
  • ADVANCED kutatási pályázat (korábbi OTKA-K, 4 év, max 120 MFt): június 19.
  • EXCELLENCE kutatási pályázat (korábbi OTKA-NK, 2 év, max 200 MFt): szeptember 19.

Közzététel dátuma

Események

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának 220 hallgatója veheti át oklevelét a Főépület Díszudvarán június 22-én, szombaton.

A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának végzős hallgatói június 22-én, szombaton vehetik át diplomájukat a Főépület Díszudvarán.

Tóth Csaba, Holló László-díjas fotóművész és Albert Krisztián, Európa bajnok preparátor munkáiból nyílik kiállítás az Elméleti Galériában.