Második körös oltás a gyerekeknek

Kijelölte az 5-11 éves korosztály második körös, azaz ismétlő oltásának helyszínét a Debreceni Egyetem Klinikai Központja.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központjának közleménye szerint a 2021. december hónapban az 5-11 éves korosztály számára beadott oltások második (ismétlő) oltását a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Interaktív Orvosi Gyakorlati Központjának épületében (Szemészeti Klinika oldalszárnya, Debrecen, Nagyerdei körút 98.) végzik majd a szakemberek.

Regisztrálni és időpontot foglalni csak az első körös oltást megelőzően kellett, az ismétlő oltások az elsőhöz viszonyítva három hét múlva esedékesek, így ezek 2022. január 5. és január 20. között zajlanak majd.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában december közepén kezdődött az 5-11 év közötti gyerekek koronavírus elleni oltása. A Gyermekgyógyászati Klinika szakembereinek bevonásával végzik a gyermekek oltását, melyet a betegbiztonság maximális betartása érdekében egy szakmai munkacsoport felügyel.

Közzététel dátuma

Események

A Lippai Balázs Roma Szakkollégium szervezésében a Péli Tamás kulturális est keretében mutatják be a Sors/Képek Roma életutak dokumentumfilmen című kötetet.

Öt művészeti iskola összefogásában viszik színre napjaink egyik legnépszerűbb musicaljét, a Cabaret-t az oDEon egyetemi színházban. A közönségnek áprilisban két alkalommal is különleges élményben lehet része, hiszen pár napon belül két alkalommal is bemutatják a darabot.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja, Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ a Lelkierő Egyesülettel közösen rendezi meg 2024. április 20-án a 9. Családi Jégkarnevált az egyetemi dolgozók és gyermekei részére a Debreceni Jégcsarnokban.