Lehet pályázni a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat ösztöndíjprogramjában

Az európai uniós forrásból megvalósuló, „Maradj Hajdú-Biharban” elnevezésű program célja a fiatalok helyben maradásra ösztönzése azért, hogy végzettségük megszerzése után tudásukat lakóhelyükön és a megyében kamatoztassák, erősítve ezzel a térség népességmegtartó erejét és fejlődését.

Az 50 ezer forintos ösztöndíjban az a közép- vagy felsőfokú tanulmányokat folytató magyar állampolgár részesülhet, aki pályázata benyújtásakor a 16. életévét már igen, de a 27. életévét még nem töltötte be, aktív tanulói vagy hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, a magatartás és szorgalom érdemjegy nélkül számított tanulmányi eredménye az utolsó lezárt, aktív tanulmányi félévében legalább a közepes tanulmányi átlagot eléri, egyéb, uniós forrásból finanszírozott ösztöndíjban nem részesül, még nem kapott jelen rendelet szerinti ösztöndíj támogatást.

Az elbírálásnál egyéb szempontokat is figyelembe vesznek, mint pl. nyelvvizsga, tanulmányi versenyen elért helyezés stb. A juttatást összesen 380 fiatal kaphatja meg, több konzorciumban.

A programban jelenleg szereplő települések a következők:

- Az esztári konzorciumban Berekböszörmény, Esztár, Hajdúbagos, Hajdúsámson, Kismarja, Mezőpeterd szerepel, ezeken a településeken összesen 160 fő kaphat támogatást, 8 millió forintból.

- A hajdúböszörményi konzorciumban Folyás, Görbeháza, Hajdúböszörmény, Újszentmargita, Újtikos szerepel, ezeken a településeken összesen 160 fő kaphat támogatást, 8 millió forintból.

- A kabai konzorciumban Bihardancsháza, Biharnagybajom, Földes, Kaba, Nagyrábé, Tetétlen szerepel, ezeken a településéken összesen 60 fő kaphat támogatást, 3 millió forintból.

A három konzorciumban így összesen 19 millió forintot osztanak szét a fent említett településeken állandó lakóhellyel rendelkező, sikerrel pályázók között.

A benyújtandó dokumentumok és egyéb részletek ezen a linken találhatóak.

Telefonon a 06-52/507-531-es számon lehet érdeklődni.

Benyújtási határidő: 2021. június 4.

-

Nemzetközi konferenciát szervez Csehov európai recepciója címmel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szlavisztikai Intézete.