Laza kilences az esőben

A DASE U16-os csapata nagyarányú győzelemmel zárta a nagyhegyesi vendégjátékot.

Magabiztos győzelemmel indította a korosztályos vármegyei bajnokság idei sorozatát Sáfár Péter alakulata. A 2. fordulóban a verséggel rajtoló Nagyhegyes otthonában szerették volna megduplázni pontjaik számát. Az időjárás nem fogadta kegyeibe a csapatokat, hideg, esős időben került sor a találkozóra.

Kellett idő, míg alkalmazkodtunk a mostoha körülményekhez, ebben a periódusban becsúsztak hibák, pontatlanságok, ennek ellenére mi irányítottuk a játékot. Ahogy telt az idő, úgy indult be gépezetünk, egyre lendületesebben, veszélyesebben futballoztunk. A gólok sem maradtak el, negyedórához közeledve Kulcsár Noel bevette a hazai kaput. Két perc elteltével Juhász Gábor is megzörgette a hálót, majd Kulcsár egy minutum elteltével duplázott. Beszorítottuk ellenfelünket védőharmadába, akik a 36. percig bírták a nyomást, ekkor Pósán Botond volt eredményes. A pontok már zsebben voltak, az volt a kérdés, szünet után mekkorára nő a különbség.

A térfélcsere után nem kellett sokat várni az újabb találatokra, Valkai Nándor és Juhász nyitották tovább az ollót. Szemre tetszetősen, kombinatívan futballoztunk, beszorítottuk a hazaiakat védőharmadukba. Az 54. percben Juhász már mesterhármasnál tartott, ekkor 0-7 szerepelt az eredményjelzőn. A gólok sora ezzel még nem ért véget, a csereként pályára lépő Fórizs Gábor kétszer vette be a kaput és állította be a végeredményt.

Vármegyei U-16 A 2. forduló

NSC Nagyhegyes – DASE: 0-9 (0-4)

DASE: Gencsi – Juhász, Bíró (Rácz D. 48’), Kulcsár (Rácz A. 56’), Molnár (Fekete 53’), Szilágyi (Karacs 56’), Kovács (Fórizs 48’), Tóth B., Pósán (Bryan 53’), Hidegkuti (Bartha 53’), Valkai

Edző: Sáfár Péter

Gólszerzők: Kulcsár 14’, 17’, Juhász 16’, 47’, 54’, Pósán 36’, Valkai 46’, Fórizs 60’, 78’

Sáfár Péter: Bár a hideg, esős időben kellett idő, hogy a kellő fordulatszámon futballozzunk, de a z első perctől uraltuk a meccset. Az első gól után megnyugodtunk, onnantól az történt a pályán, amit mi akartunk, és az első félidő végére megnyugtató előnyre tettünk szert. Szünetben azt kértem a srácoktól, minél többször alkalmazzuk a kisjátékokat, ezt meg is valósították a második félidőben, ez gólokban is megmutatkozott és megérdemelten nyertünk. Gratulálok a csapatnak!

The post Laza kilences az esőben appeared first on DEAC.