Kozma László: „Főleg az ősz sikerült parádésan”

A DEAC ificsapatának trénere elmondta, nem volt elvárás megfogalmazva a helyezést illetően a csapattal szemben, ám mégis sokáig harcban voltak a dobogóért folytatott versenyfutásban.

Bár közel száz játékos lépett pályára Kozma László csapatában, állandóan változott a kezdő tizenegy összetétele, ennek ellenére az előkelő 4. helyen zárták a vármegyei U19-es bajnokságot. Egyetlen gárda volt a mezőnyben, amely mind a kétszer legyőzte az alakulatot, mégpedig a DASE ifistái.

-Ez a korosztály speciális helyzetben van, ugyanis kapocs az utánpótlás és a felnőttfutball között. A keret zömét a regionális U17 és U16-os csapatok azon fiataljai alkotják, akik kevés játékpercet kaptak. Az elmúlt bajnoki évben 84 játékos lépett pályára, ennek ellenére, bár nem volt megfogalmazva cél a helyezést illetően, negyedikek lettünk. Főleg az ősz sikerült parádésan, így bizakodva vártuk a tavaszt, ám a folytatásban kissé hektikus volt a teljesítményünk. Értékes pontokat hullajtottunk, el is távolodtunk az élmezőnytől, de vissza tudtunk kapaszkodni, esélyünk volt odaérni a dobogóra. Sajnos ez a lehetőség Nyíradonyban, a vége előtt három fordulóval elúszott. Egészében nézve a mögöttünk hagyott bajnoki évet, elégedettek lehetünk, egyedül testvércsapatunktól, a DASE-tól szenvedtünk mindkét meccsen vereséget. Partiban voltunk a bajnok böszörményiekkel, a Monostorpályival, Hajdúnánással, mely gárdák az élmezőnyben végeztek, három pontot elvettünk tőlük. Ami az eredményességnél fontosabb, a fiatal játékosok minden téren fejlődtek. Köszönöm mindenkinek az egész éves munkát, jó pihenést kívánok a nyári szünetre – foglalta össze a 2023-24-es bajnoki évet Kozma László.

A DEAC ificsapata 17-2-7-es mérleggel, 111-37-es gólkülönbséggel, 53 pontot gyűjtve, a 4. helyen zárta a vármegyei U19-es bajnokságot. Legeredményesebb játékos Kiss Gergő, aki 10 alkalommal vette be az ellenfelek kapuját.

The post Kozma László: „Főleg az ősz sikerült parádésan” appeared first on DEAC.