Kónya Botond országos diákolimpiai bajnok

Az országos diákolimpia döntőjében a DEAC fiú tornászai kiemelkedő eredményeket értek el. A fináléba három egyéni indulónk jutott be az elődöntő alapján.

Általános iskola I. korcsoportban a dobogó legfelsőfokára állt fel Kónya Botond, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskola első osztályos tanulója. Ebben a kategóriában két szeren, talajon és ugráson bizonyíthattak a gyerekek. A DEAC tornásza az első országos diákolimpiai versenyén indulva kiválóan, rontás nélkül mutatta be a gyakorlatait, és megszerezte az aranyérmet.

A II. korcsoportban 3-4. osztályos tanulók versenyeztek és a talaj, valamint az ugrás mellett már gyűrűn is bizonyítani kellett. Az országos döntőbe a DEAC-tól Hafner Tamás, a Hunyadi János Általános Iskola tanulója került be, és ugyan az első két gyakorlatát nagyon magas szinten mutatta be, ám a gyűrűnél a leugrásnál hibázott, így a dobogó helyett a hetedik helyen végzett.

A középiskolásoknál V-VI. korcsoportban Buzsik Máté, az Ady Endre Gimnázium tanulója indult (az elmúlt tanévben még az általános iskolások között versenyzett és országos bajnok lett). Nagyon erős mezőny jött össze, és itt már mind a négy szeren be kellett mutatni a gyakorlatokat, vagyis a korlát is “bekapcsolódott”. A DEAC tornásza nagyszerűen teljesített, ám talajon volt egy kis rontása, így a tizedik helyen zárt.

The post Kónya Botond országos diákolimpiai bajnok appeared first on DEAC.