Kisiklattuk a szolnoki szerelvényt

Virág Gergő első, Bartók Csaba második félidőben szerzett góljával győzte le U19-es csapatunk a Szolnoki MÁV együttesét.

Előző héten tavaszi első vereségét volt kénytelen elkönyvelni Dobos Attila együttese, 2-1 arányban maradtak alul az Airnergy otthonában. Szerdán hazai pályán szerettek volna visszatérni a győztes útra fiataljaink és visszavágni a Szolnoknak az őszi vereségért.

A nagy szél nem könnyítette meg a csapatok dolgát, amely az első félidőben a vendégeket támogatta, ezt pedig próbálták is a maguk javára fordítani a kék-fehérek. Védelmünk viszont stabilan állt a lábán, ha kellett, Osztotics Bendegúz bravúrokkal segítette ki társait a vonalon. Támadásaink magukban hordozták a veszélyt, az ellenfél cerberusának is akad dolga bőven. Fiataljaink már a félpályánál próbáltak labdát szerezni, jól jöttek ki a párharcokból, gyorsak voltak az átmenetek, két-három átadásból odaértek a vendégek tizenhatosához. Már úgy nézett ki, gól nélküli döntetlennel zárul a párharc első fele, ám a 45. percben egy bedobás után Virág Gergő bevitte a vezető találatot.

Fordulás után sem vettünk vissza a tempóból, továbbra is lendületesen futballoztunk, ezúttal mi próbáltuk kihasználni a szél támogatását. Az okos, taktikus foci meg is hozta eredményét, a 64. percben Bartók Csaba megduplázta előnyünket. A szolnokiak próbáltak visszajönni a meccsbe, legalább egy pontot megmenteni, de Osztotics lehúzta a rolót, biztos kézzel őrizte kapuját. Előttünk is adódtak még helyzetek, de a hátralévő időben a gólok számában nem történt változás, csapatunk magabiztos győzelmével zárult a szerdai összecsapás.

MLSZ Regionális U19 Kiemelt Kelet 18. forduló

DEAC – Szolnoki MÁV: 2-0 (1-0)

DEAC: Osztotics – Oláh, Juhász, Molnár (Bartók 58’), Szilágyi (Sike 66’), Balogh, Bárány, Virág, Sinyi (Incze 58’), Varga (Lázár 66’), Szabó (Kecskés 66’)

Vezetőedző: Dobos Attila

Gólszerzők: Virág 45’, Bartók 64’

Dobos Attila: Ismerve ellenfelünk játékstílusát, tudtuk, hogy nem vár ránk könnyű mérkőzés, ez be is bizonyosodott a 90 perc során. Az elejétől a végéig jó mentalitással futballoztunk, bátran felvállaltuk a párharcokat, melyek közül többet meg is nyertünk. Védekezésünk rendben volt, a kapuban Osztotics Bendegúz is jó teljesítményt nyújtott. A letámadásunk működött, rengeteg labdát szereztünk az ellenfél térfelén, előrejátékban jól használtuk a területeket. A nagy szél ellenére szép támadásokat vezettünk, helyzeteinkből kettőt értékesítettünk. Magabiztos győzelmet arattunk egy jó csapat ellen. Célunk pedig a dobogó.

The post Kisiklattuk a szolnoki szerelvényt appeared first on DEAC.